FHSAA 3A Official Performance List

DISPLAYING

100 Meters

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Johnson, Chris SR Dillard 10.25 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 2.5
2 Sanders, Zamarii FR American Heritage 10.27 FHSAA 3A District 15 Apr 26, 2023 4.1
3 Baker, kaj FR Somerset Academy (PP) 10.35 FHSAA 3A District 15 Apr 26, 2023 4.1
4 Carter, Chase SR Edgewater 10.41 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 2.5
4 Brown , Trimaine SR Miami Northwestern 10.41 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 2.5
6 Bennett, Brandon FR American Heritage 10.43 Louie Bing Invitational Feb 17, 2023 1.7
7 Prude Jr., Rios SR Rockledge 10.49 2023 Merritt Island Invite Mar 31, 2023 NWI
7 Warren, D'Antonio SR Pine Forest 10.49 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 2.5
9 Parris, Braden JR American Heritage 10.50 FHSAA 3A District 15 Apr 26, 2023 4.1
9 Bennett, Braylen FR American Heritage 10.50 FHSAA 3A District 15 Apr 26, 2023 4.1
11 Green, Traven JR Rockledge 10.52 Merritt Island Mini-Meet Feb 28, 2023 NWI
12 Tyson, Trevon JR Choctawhatchee 10.57 Okaloosa County Championship Apr 11, 2023 3.6
12 Jenkins, Dmari JR Rockledge 10.57 Merritt Island Mini-Meet Feb 28, 2023 NWI
14 Gunn, Xavier SR Ely 10.59 Blanche Ely Tri Meet # 3 Mar 8, 2023 NWI
15 Pickett Jr, Damien SO Zephyrhills 10.62 FHSAA 3A District 7 Apr 27, 2023 NWI
16 Dupree, Mehki SR Washington (Pensacola) 10.63 Escambia County Championships 2023 Apr 10, 2023 1.5
16 Terry, Donovan JR Jesuit (Tampa) 10.63 Tampa Jesuit Quad Meet #5 Mar 29, 2023 NWI
18 Abrams, Tawaski JR Dunbar 10.65 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 4.7
19 Fletcher, Eric JR Dunbar 10.68 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 4.4
19 Haynes, Jamari SR Plantation 10.68 Louie Bing Invitational Feb 17, 2023 1.7
19 Evans, Kai SO Lake Minneola 10.68 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 2.1
22 Theodule, Guylijah JR Miami Northwestern 10.69 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 4.4
23 Cochran, Marlin SR Miami Northwestern 10.72 Spartan Invitational 2023 Feb 24, 2023 1.0
23 Barbaro, Dawson JR Eau Gallie 10.72 Merritt Island Mini-Meet Feb 28, 2023 NWI
23 Aikens, Ivory JR Miami Norland 10.72 FHSAA 3A District 15 Apr 26, 2023 4.1
26 Gilbert, Treyvion SR Ely 10.75 Blanche Ely Tri Meet #2 Mar 1, 2023 NWI
27 Fleming, Semaj SO Edgewater 10.78 Metro West Championships Apr 14, 2023 0.4
28 Augustave, Isaiah SR Naples 10.79 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 3.7
28 Heyward, Jaylen JR Rockledge 10.79 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 1.6
30 Morrison, Dandre JR Ida Baker 10.80 Lee County Championships Apr 6, 2023 0.3
31 Stinyard, Serious SO Gaither 10.81 FHSAA 3A District 7 Apr 27, 2023 NWI
32 Wesley, Aarontae JR Charlotte 10.82 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 5.2
33 Brooks, Tyrell SR Lakeland 10.83 Lakeland City meet @ George Jenkins 2023 Mar 30, 2023 1.3
34 Cion, Nappoleon SR Ridgeview (OP) 10.84 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 2.1
34 Thurman, Justin SO Jesuit (Tampa) 10.84 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023 1.8
36 Keys, Cameron JR Mosley 10.85 Mosley Track & Field Invite Mar 4, 2023 NWI
36 Tabb, Cole JR Choctawhatchee 10.85 Okaloosa County Championship Apr 11, 2023 3.6
38 Gordan, Jermaine SO Coconut Creek 10.86 Blanche Ely Tri Meet #4 Mar 29, 2023 NWI
38 Hernendez, Douglas SR Mater Academy 10.86 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 3.3
40 Dawes, Nathan SR Palmetto 10.87 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 2.6
40 Desinor, Deandre SO American Heritage 10.87 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 4.4
40 Moss, Javon SO Parrish 10.87 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023 -1.6
40 Jackson, Terrence SR Countryside 10.87 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023 NWI
44 Williams, Keylijah SR Naples 10.88 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 3.9
44 Flowers , J'vari FR Miami Central 10.88 FLYING L ALUMNI Last Chance Meet Apr 8, 2023 1.6
46 Joseph, Ali SR Clearwater 10.89 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023 NWI
46 Seaborn, Calib JR Charlotte 10.89 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023 -1.6
48 Bighem, Isaiah JR Leon 10.90 Yellow Jacket Invitational Mar 11, 2023 NWI
48 Richardson, Sheldon SR Rickards 10.90 Chiles Capital City Classic Apr 8, 2023 NWI
48 Sullivan Jr, Leon FR Miami Norland 10.90 FHSAA 3A District 15 Apr 26, 2023 NWI
51 Loggins, Da'Marri SO South Fort Myers 10.91 FHSAA 3A Region 3 May 4, 2023 -2.0
51 Johnson, Trevis SO Columbia 10.91 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023 +0.0
51 Peterson, Markell SR New Smyrna Beach 10.91 5-Star Conference Championship Apr 12, 2023 0.8
51 Thompson, Derrick SR Lincoln 10.91 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 -0.2
55 Louis, Edward JR Dillard 10.92 FLYING L ALUMNI Last Chance Meet Apr 8, 2023 1.1
55 Harris , Avant SR Charlotte 10.92 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 2.6
55 Salter, Javarien SR Vanguard (Ocala) 10.92 Oak Hall Mini-Meet 3 Mar 26, 2023 NWI
58 Gilbert, Andre SR Jesuit (Tampa) 10.93 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023 2.9
58 Joseph, Jhaim SR Boyd Anderson 10.93 Blanche Ely Tri Meet # 3 Mar 8, 2023 NWI
60 Singleton, Chris JR Dunbar 10.94 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 3.7
60 Collins, Kyler SR Choctawhatchee 10.94 Okaloosa County Championship Apr 11, 2023 3.6
62 Harris, Corey SR Lake Wales 10.95 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023 4.1
62 Brown, Kenyi SR Leon 10.95 Chiles Capital City Classic Apr 8, 2023 NWI
62 Edwards, Tyjah SR Gainesville 10.95 2023 Alachua County Championships Apr 8, 2023 0.5
62 McCazzio, Connor SO Springstead 10.95 FHSAA 3A District 7 Apr 27, 2023 NWI
66 Smith, Nicholas JR Stranahan 10.96 Blanche Ely Tri Meet #4 Mar 29, 2023 NWI
67 Gorrell, Shayne JR Merritt Island 10.97 Merritt Island Mini-Meet Feb 28, 2023 NWI
68 Brantley, Carldayle SO Lake Wales 10.98 FHSAA 3A Region 2 May 4, 2023 -2.3
68 Anderson, Andrew JR Milton 10.98 FHSAA 3A District 1 Apr 21, 2023 0.4
68 West, Larry SO McArthur 10.98 Blanche Ely Tri Meet #2 Mar 1, 2023 NWI
68 Whitfield, Jerrian SR Dunbar 10.98 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023 3.3
68 Chambers, Nolan SR Orange Park 10.98 2023 Bronco Bob Track Meet Apr 12, 2023 NWI
73 Lucas, Xavier JR Dillard 10.99 FHSAA 3A District 14 Apr 19, 2023 0.7
73 Moore, Kendrick SR Cypress Lake 10.99 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 4.4
73 Jackson, Malek SR Leon 10.99 Jesse Forbes HS Invitational Feb 25, 2023 1.2
73 Bland, Jeremiah SR Zephyrhills 10.99 East SAC Conference Apr 14, 2023 NWI
73 Henry, Joshuua FR Wesley Chapel 10.99 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023 1.7
78 Gabriel, Jason SR North Miami 11.00 FHSAA 3A District 16 Apr 20, 2023 -0.1
78 Campbell, Denali SO Seabreeze 11.00 Flagler Pinnacle Pre-Season Classic Feb 17, 2023 2.6
80 Pender, Darrell SR Miami Northwestern 11.01 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023 0.7
81 Merriex, Keondryck SR Boca Ciega 11.02 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023 NWI
81 Colin, Ceby SR Northeast (OP) 11.02 Blanche Ely Tri Meet #4 Mar 29, 2023 NWI
81 Cook, Brenden SR Fleming Island 11.02 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 -0.2
81 Wyche , Khamari SO Westside 11.02 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 0.6
81 Sinelien, Godson JR Coconut Creek 11.02 Blanche Ely Tri Meet #4 Mar 29, 2023 NWI
86 Singleton, Kaylib SO Fleming Island 11.03 Don Hall Invitational Apr 6, 2023 -0.6
86 Gaines, Sho Marion JR Matanzas 11.03 Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023 2.5
86 Giddens, Antonio SO Rickards 11.03 Rickards Home Meet Mar 29, 2023 0.1
89 Burks, Owen SR Choctawhatchee 11.04 Okaloosa County Championship Apr 11, 2023 3.6
89 Davis, Philipp SR Lake Wales 11.04 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023 1.7
91 Davis, James SO Rockledge 11.05 Merritt Island Mini-Meet Feb 28, 2023 NWI
91 Jiles, Bryson JR Auburndale 11.05 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023 3.3
91 McCray, Antonio SR Ely 11.05 Blanche Ely Tri Meet # 3 Mar 8, 2023 NWI
94 Louidor, Kensley JR Naples 11.06 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 4.0
94 Stamper, Nahzir JR Parrish 11.06 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 3.9
94 Boatright, Cameron SR Mainland 11.06 Spruce Creek Developmental meet Feb 21, 2023 NWI
97 Lane, Brian JR Plantation 11.07 BCAA Week Three - Piper Mar 7, 2023 NWI
97 Harris, Jalen SR Washington (Pensacola) 11.07 FHSAA 3A District 1 Apr 21, 2023 2.4
99 Scott, Jadon SR Atlantic (Delray) 11.09 West Boca Raton Invitational Apr 3, 2023 1.8
99 Bellamy, Dwight SR Miami Northwestern 11.09 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023 0.7

200 Meters

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Johnson, Chris SR Dillard 20.40 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 1.7
2 Baker, kaj FR Somerset Academy (PP) 20.89 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 1.7
3 Parris, Braden JR American Heritage 20.92 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 4.5
4 Brown , Trimaine SR Miami Northwestern 21.00 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023 1.1
5 Prude Jr., Rios SR Rockledge 21.04 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023 1.1
6 Bennett, Brandon FR American Heritage 21.06 FHSAA 3A District 15 Apr 26, 2023 2.6
7 Evans, Kai SO Lake Minneola 21.10 FHSAA 3A Region 2 May 4, 2023 0.5
8 Carter, Chase SR Edgewater 21.12 FHSAA 3A Region 2 May 4, 2023 0.5
9 Sanders, Zamarii FR American Heritage 21.15 The Ellis Elite 16 Track & Field Invitational Mar 4, 2023 -1.1
10 Dupree, Mehki SR Washington (Pensacola) 21.24 Escambia County Championships 2023 Apr 10, 2023 0.2
11 Haynes, Jamari SR Plantation 21.33 BCAA Week Three - Piper Mar 7, 2023 1.1
12 Warren, D'Antonio SR Pine Forest 21.34 Escambia County Championships 2023 Apr 10, 2023 0.2
13 Tyson, Trevon JR Choctawhatchee 21.37 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 -0.1
14 Fleming, Semaj SO Edgewater 21.38 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 4.5
15 Terry, Donovan JR Jesuit (Tampa) 21.39 FHSAA 3A District 9 Apr 25, 2023 NWI
16 Wallace, Jamari SO Mater Academy 21.46 Miami Elite Invitational Mar 11, 2023 -0.4
16 Cochran, Marlin SR Miami Northwestern 21.46 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023 0.9
18 Hoo, Mehki SR American Heritage 21.51 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 2.9
19 Morrison, Dandre JR Ida Baker 21.53 Lee County Championships Apr 6, 2023 2.1
19 Abrams, Tawaski JR Dunbar 21.53 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 2.3
21 Heyward, Jaylen JR Rockledge 21.60 2023 Merritt Island Invite Mar 31, 2023 NWI
22 Theodule, Guylijah JR Miami Northwestern 21.63 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 2.9
23 Giddens, Antonio SO Rickards 21.65 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 -0.1
23 Fletcher, Eric JR Dunbar 21.65 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 4.6
25 Pickett Jr, Damien SO Zephyrhills 21.69 FHSAA 3A District 7 Apr 27, 2023 NWI
26 Jackson, Malek SR Leon 21.80 Chiles Capital City Classic Apr 8, 2023 NWI
27 Flowers , J'vari FR Miami Central 21.81 Louie Bing Invitational Feb 17, 2023 1.7
27 Thomas, Lawrence SR Orange Park 21.81 Clay County Championship Mar 9, 2023 NWI
27 Gunn, Xavier SR Ely 21.81 Blanche Ely Tri Meet # 3 Mar 8, 2023 NWI
30 Edwards, Tyjah SR Gainesville 21.82 2023 Alachua County Championships Apr 8, 2023 -0.8
31 Wyche , Khamari SO Westside 21.83 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 -0.1
32 Brantley, Carldayle SO Lake Wales 21.88 FHSAA 3A Region 2 May 4, 2023 -0.4
33 Aikens, Ivory JR Miami Norland 21.90 Spartan Invitational 2023 Feb 24, 2023 -0.1
34 Jackson, Terrence SR Countryside 21.92 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023 NWI
35 Bellamy, Dwight SR Miami Northwestern 21.95 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023 -0.7
36 Bighem, Isaiah JR Leon 21.96 Jesse Forbes HS Invitational Feb 25, 2023 0.9
36 Richardson, Sheldon SR Rickards 21.96 FHSAA 3A District 2 Apr 21, 2023 -1.1
38 Depina, Antonio SR Springstead 21.97 FHSAA 3A District 7 Apr 27, 2023 NWI
38 Singleton, Chris SO Dunbar 21.97 FHSAA 3A District 11 Apr 20, 2023 0.3
40 Tucker, Mychael SR East Bay 21.98 FHSAA 3A District 9 Apr 25, 2023 NWI
41 Johnson, Isaiah JR Choctawhatchee 21.99 FHSAA 3A District 1 Apr 21, 2023 1.2
42 Peterson, Markell SR New Smyrna Beach 22.02 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023 +0.0
42 Wiggins, Deon JR Ely 22.02 Blanche Ely Tri Meet # 3 Mar 8, 2023 NWI
44 Pender, Darrell SR Miami Northwestern 22.04 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023 1.9
44 Salter, Javarien SR Vanguard (Ocala) 22.04 Oak Hall Mini-Meet 2 Mar 8, 2023 -1.5
46 Joseph, Ali SR Clearwater 22.05 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023 NWI
46 Brooks, Tyrell SR Lakeland 22.05 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023 +0.0
48 Harris, Corey SR Lake Wales 22.08 FHSAA 3A Region 2 May 4, 2023 0.5
49 Williams, Keylijah SR Naples 22.10 FHSAA 3A Region 3 May 4, 2023 0.4
50 Williams, Jaden JR Dillard 22.12 Blanche Ely Tri Meet #2 Mar 1, 2023 NWI
50 Loggins, Da'Marri SO South Fort Myers 22.12 Lee County Championships Apr 6, 2023 2.1
52 Smith, Sekou SO Miami Central 22.13 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023 0.4
52 Boynton, Kenneth SO Ely 22.13 Blanche Ely Tri Meet #1 Feb 22, 2023 NWI
54 Sullivan Jr, Leon FR Miami Norland 22.16 FHSAA 3A District 15 Apr 26, 2023 2.6
55 Jones, George SR Lincoln 22.17 Jesse Forbes HS Invitational Feb 25, 2023 0.9
55 Dawes, Nathan SR Palmetto 22.17 Manatee County Championship Apr 13, 2023 NWI
57 Boykins, Demarcus SO Escambia 22.19 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 -0.1
58 Gilbert, Andre SR Jesuit (Tampa) 22.20 Tampa Jesuit Quad Meet #3 Mar 8, 2023 NWI
59 Merriex, Keondryck SR Boca Ciega 22.21 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023 NWI
59 Davidson, Kaelan SO Mariner 22.21 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 2.9
61 DeReese, Yaseen SR Merritt Island 22.23 Merritt Island Mini-Meet Feb 28, 2023 NWI
62 Keys, Cameron JR Mosley 22.27 Mosley Mini Meet #1 Mar 30, 2023 NWI
63 Gilbert, Treyvion SR Ely 22.28 Blanche Ely Tri Meet # 3 Mar 8, 2023 NWI
64 Leonard, Damyen SR Edgewater 22.31 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 2.9
65 Walker-Collins, Donovan JR Clearwater 22.32 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023 NWI
66 Jenkins, Byron SR Washington (Pensacola) 22.33 Escambia County Championships 2023 Apr 10, 2023 0.2
66 Cook, Brenden SR Fleming Island 22.33 Don Hall Invitational Apr 6, 2023 -1.2
68 Showers, Aiden SR East Bay 22.34 FHSAA 3A District 9 Apr 25, 2023 NWI
68 Sinelien, Godson JR Coconut Creek 22.34 FHSAA 3A District 14 Apr 19, 2023 0.8
70 Singleton, Kaylib SO Fleming Island 22.35 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 +0.0
71 McKnight, Matthew SR Miami Norland 22.36 Spartan Invitational 2023 Feb 24, 2023 0.8
71 Vincent, Braylon JR Fort Pierce Westwood 22.36 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023 -0.7
73 Scott, Jadon SR Atlantic (Delray) 22.37 Boca Raton Invitational 2023 Mar 8, 2023 1.1
73 Gibson, Mark SO Homestead 22.37 Dade County Youth Fair Championship Mar 17, 2023 -2.2
75 Musa, Abdul JR Stanton 22.38 Mandarin Mustang Classic Feb 25, 2023 NWI
76 Green, Traven JR Rockledge 22.39 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023 1.9
77 Stinyard, Serious SO Gaither 22.40 FHSAA 3A District 7 Apr 27, 2023 NWI
78 McCazzio, Connor SO Springstead 22.41 FHSAA 3A District 7 Apr 27, 2023 NWI
78 Jiles, Bryson JR Auburndale 22.41 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023 -1.4
78 Green, Ta'Darien SO Cape Coral 22.41 Lee County Championships Apr 6, 2023 2.0
78 Thompson, Elijah JR Pine Ridge 22.41 FHSAA 3A Region 2 May 4, 2023 -0.4
82 Langley, Kyle JR Boyd Anderson 22.42 Blanche Ely Tri Meet # 3 Mar 8, 2023 NWI
83 Louis, Edward JR Dillard 22.44 FLYING L ALUMNI Last Chance Meet Apr 8, 2023 1.4
83 Hill, Corey JR Mainland 22.44 Spruce Creek Developmental meet Feb 21, 2023 NWI
83 Brown, Kenyi SR Leon 22.44 FHSAA 3A District 2 Apr 21, 2023 -1.1
86 Craig, Dinari SR Bayside 22.47 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023 -0.7
86 Kyle, KJ SR Mosley 22.47 Mosley Track & Field Invite Mar 4, 2023 NWI
88 Jordan, Cornerius JR Ely 22.48 Blanche Ely Tri Meet #5 Apr 5, 2023 NWI
89 Norcius, Armani SR Dillard 22.49 FHSAA 3A District 14 Apr 19, 2023 2.4
89 Meadows, Kylen JR Edgewater 22.49 Eagles Last chance Meet Apr 5, 2023 NWI
91 Boatright, Cameron SR Mainland 22.50 The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023 -1.6
91 Glover, Twan SO Miami Northwestern 22.50 Jackson Home Meet 2 Mar 1, 2023 NWI
93 Thompson, Derrick SR Lincoln 22.51 Chiles Capital City Classic Apr 8, 2023 NWI
93 McClellan, Dylan SR Lincoln 22.51 Chiles Capital City Classic Apr 8, 2023 NWI
95 Mitchell, Trayveon JR Escambia 22.52 FHSAA 3A District 1 Apr 21, 2023 3.0
96 Williams, Symode JR Okeechobee 22.56 Clewiston Big Lake Challenge 2023 Mar 30, 2023 -1.9
97 Gabriel, Jason SR North Miami 22.57 FHSAA 3A District 16 Apr 20, 2023 0.1
97 Oliver, Isaac SR Seabreeze 22.57 5-Star Conference Championship Apr 12, 2023 0.2
99 Meadows, Kalen JR Edgewater 22.58 Eagles Last chance Meet Apr 5, 2023 NWI
99 Dixon, Samuel SR Fort Walton Beach 22.58 Arnold Invite Apr 1, 2023 NWI

400 Meters

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Prude Jr., Rios SR Rockledge 46.83 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023
2 Boatright, Cameron SR Mainland 47.84 FHSAA 3A Region 2 May 4, 2023
3 Salter, Javarien SR Vanguard (Ocala) 47.94 FHSAA 3A Region 2 May 4, 2023
4 Terry, Donovan JR Jesuit (Tampa) 48.15 FHSAA 3A District 9 Apr 25, 2023
5 Edwards, Tyjah SR Gainesville 48.22 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
6 Cooper, Jalen SO Riverside 48.29 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
7 Johnson, Trevis SO Columbia 48.50 FHSAA 3A District 2 Apr 21, 2023
8 Johnson, Chris SR Dillard 48.60 FLYING L ALUMNI Last Chance Meet Apr 8, 2023
9 Walker-Collins, Donovan JR Clearwater 48.61 FHSAA 3A Region 3 May 4, 2023
10 Hoo, Mehki SR American Heritage 48.65 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023
11 Tucker, Mychael SR East Bay 48.74 FHSAA 3A District 9 Apr 25, 2023
12 Watson, Tristan JR Boyd Anderson 48.76 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023
13 Porter, Keshawn SR Westside 48.78 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
14 Verpaele, James SR Merritt Island 48.81 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023
15 Mintze, Joel SO Miami Northwestern 48.93 Spartan Invitational 2023 Feb 24, 2023
16 Howard, Jamari JR Miami Northwestern 48.94 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023
17 Musa, Abdul JR Stanton 48.99 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
18 Jones, George SR Lincoln 49.01 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
18 Morinvil, Christopher JR Boynton Beach 49.01 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023
20 Johnson, Jayden SO Lake Wales 49.08 Polk County Championship 2023 Apr 8, 2023
21 Richardson, Sheldon SR Rickards 49.10 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
22 Showers, Aiden SR East Bay 49.20 WC Federal Division Apr 5, 2023
23 Baker, kaj FR Somerset Academy (PP) 49.24 Lightning Sprint Out 2 Mar 7, 2023
24 Brown, Sean SR Hillsborough 49.37 FHSAA 3A Region 3 May 4, 2023
25 Ward, Nazir SR Miami Northwestern 49.42 Spartan Invitational 2023 Feb 24, 2023
26 Bighem, Isaiah JR Leon 49.44 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
27 Aikens, Ivory JR Miami Norland 49.50 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023
28 Bethely, Majet JR Boyd Anderson 49.57 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
29 Miller, Hyajah JR Coconut Creek 49.59 BCAA Track & Field Championship Mar 17, 2023
30 Sanders, Zamarii FR American Heritage 49.60 Monsignor Pace Open 1 Mar 8, 2023
31 Bellamy, Dwight SR Miami Northwestern 49.61 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023
32 Socarras, Joseph SO Belen Jesuit Prep 49.69 Belen Home Meet 1 Mar 8, 2023
32 Thomas, Lawrence SR Orange Park 49.69 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
34 Haynes, Jamari SR Plantation 49.71 BCAA Week #2 Meet Fort Lauderdale Mar 1, 2023
35 Joseph , Jah'kiing SR Heritage 49.76 FHSAA 3A District 13 Apr 27, 2023
36 Bell Jr, Lorenzo JR Rockledge 49.88 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
37 Collins, Kyler SR Choctawhatchee 49.92 FHSAA 3A District 1 Apr 21, 2023
38 La Rosa, Aidan SO Lake Minneola 49.93 FHSAA 3A Region 2 May 4, 2023
39 Glover, Anthony SR Terry Parker 49.95 2023 Booker Hill Relays Mar 25, 2023
40 Mobley, Jacobey FR Southeast 50.03 FHSAA 3A District 10 Apr 19, 2023
41 Greenwood, Justin JR Rickards 50.05 Tommy Taylor Invitational Apr 1, 2023
42 Jackson, Malek SR Leon 50.06 Tommy Taylor Invitational Apr 1, 2023
43 Tabb, Cole JR Choctawhatchee 50.08 FHSAA 3A District 1 Apr 21, 2023
44 Fletcher, Julian SR McArthur 50.10 Blanche Ely Tri Meet #2 Mar 1, 2023
45 Quallo lll, Errol SR Rickards 50.11 Chiles Capital City Classic Apr 8, 2023
46 chaz, chambers SO Everglades 50.14 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023
47 Graham, Sebastian JR Somerset Academy (PP) 50.15 Calvary Chr FtL Varsity Last Chance Apr 14, 2023
48 Gibson, Mark SO Homestead 50.19 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023
48 Gates, Nathaniel JR Palmetto 50.19 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
50 Joseph, Ali SR Clearwater 50.26 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023
51 Fleming , Byron SO North Fort Myers 50.27 Lee County Championships Apr 6, 2023
52 Boykins, Demarcus SO Escambia 50.34 FHSAA 3A District 1 Apr 21, 2023
53 Jimenez, Jarrell JR Ponte Vedra 50.40 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
54 Stevens, Devin SR Jesuit (Tampa) 50.42 Wildcat Invitational Feb 25, 2023
55 Camara, Logan SR Mainland 50.43 The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023
56 Mobley, Jacobey FR Southeast 50.45 Manatee Developmental JV Meet 2 Feb 21, 2023
57 Calderon, Jose SO Gateway (Kissimmee) 50.49 FHSAA 3A Region 2 May 4, 2023
58 Burnett, Vegas SO Plantation 50.53 BCAA North Central Qualifier Mar 14, 2023
59 Pierre, Masqal SR Gaither 50.55 FHSAA 3A Region 2 May 4, 2023
60 Dorestin, Joshua JR Dunbar 50.56 Lee County Championships Apr 6, 2023
61 Young, Darius SO Gateway (Kissimmee) 50.59 FHSAA 3A Region 2 May 4, 2023
61 Harris, Aaron FR Tavares 50.59 Mount Dora Christian Last Chance Meet Apr 14, 2023
63 Jiles, Bryson JR Auburndale 50.62 Lake Region HS Distance Carnival 2023 Mar 7, 2023
64 Mays, Darrian SR Ed White 50.64 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
65 Chapman, Cameron JR Leesburg 50.69 FHSAA 3A District 5 Apr 27, 2023
66 Parris, Braden JR American Heritage 50.71 Monsignor Pace Open 1 Mar 8, 2023
67 Warren, D'Antonio SR Pine Forest 50.74 42nd Annual Frank Lay Patriot Invitational Apr 6, 2023
68 Hall, Kameron JR Rickards 50.75 Tommy Taylor Invitational Apr 1, 2023
69 Kepran, Edward SR Arnold 50.78 Bozeman Invite Mar 9, 2023
69 Remensnyder, Brett SO New Smyrna Beach 50.78 FHSAA 3A District 6 Apr 19, 2023
69 Alexander, Axzavian JR Rockledge 50.78 CCC Championship @ Satellite 2023 Apr 14, 2023
69 Anders, Derek JR Braden River 50.78 FHSAA 3A District 9 Apr 25, 2023
73 Whidbee, Justin JR Choctawhatchee 50.79 Okaloosa County Championship Apr 11, 2023
74 Starks, Santana FR Ponte Vedra 50.80 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
75 Hale, Antonio SR Southeast 50.82 Manatee County Championship Apr 13, 2023
75 McKnight, Matthew SR Miami Norland 50.82 Spartan Invitational 2023 Feb 24, 2023
75 Troche, Manuel SO Countryside 50.82 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023
78 Sawyer, Seth SR Mainland 50.85 FHSAA 3A Region 2 May 4, 2023
79 Honeywood, Terrance SO Miami Norland 50.89 GMAC Invitational Mar 10, 2023
80 Carter, Chase SR Edgewater 50.90 Eagles Last chance Meet Apr 5, 2023
81 Moore, Kieron SR St. Petersburg 50.91 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023
82 Labissiere, Hakeem JR Miami Northwestern 50.92 GMAC Championship Apr 15, 2023
82 Williams, Jaden JR Dillard 50.92 BCAA Track & Field Championship Mar 17, 2023
84 Cupidore, Travis JR Boyd Anderson 50.93 BCAA Track & Field Championship Mar 17, 2023
85 Johnson , Trayvun SR King 50.94 George Steinbrenner Invitational Apr 1, 2023
86 Bryant, Isaiah JR Naples 50.97 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
87 Rivers, Keno JR Rickards 50.98 FHSAA 3A District 2 Apr 21, 2023
87 Forine, Branardo JR Jones 50.98 Metro East Championship Apr 8, 2023
87 Dorvil, Ismael SR North Miami 50.98 GMAC Championship Apr 15, 2023
90 Mitchell, Trayveon JR Escambia 50.99 FHSAA 3A District 1 Apr 21, 2023
91 Norcius, Armani SR Dillard 51.01 Ft. Lauderdale City Track & Field Championship Apr 5, 2023
92 Brooks, Tyrell SR Lakeland 51.02 Tohopekliga Tigers Invitational Mar 25, 2023
93 Adams, Jordan JR Somerset Academy (PP) 51.05 Lightning Sprint Out 2 Mar 7, 2023
94 Sarajian, Harvey SR Naples 51.06 FHSAA 3A District 12 Apr 26, 2023
95 Buckles, Jadon FR Lincoln 51.07 FHSAA 3A District 2 Apr 21, 2023
96 Hollins, Kaleb SR Choctawhatchee 51.08 Arnold Invite Apr 1, 2023
96 Jordan, Cornerius JR Ely 51.08 Royal Palm Beach Invitational 1 Feb 16, 2023
98 Clerveau, Tyreese SR Mater Academy 51.10 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023
99 Oliver, Dajohn SR Middleton 51.11 WC National Division Meet Apr 5, 2023
100 Hollis, Richard SO Ely 51.17 FHSAA 3A District 14 Apr 19, 2023

800 Meters

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Socarras, Joseph SO Belen Jesuit Prep 1:51.86 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
2 Kepran, Edward SR Arnold 1:52.27 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
3 Mollicone, Roman JR Fleming Island 1:54.68 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
4 Hollins, Kaleb SR Choctawhatchee 1:54.85 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
5 Raucci, Matthew SR Tavares 1:54.95 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
6 Jones, Devin JR Miami Northwestern 1:55.07 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
7 Jean-Charles, Daniel SR Miami Northwestern 1:55.46 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
8 Makousky, Devin SR Rockledge 1:56.14 Merritt Island Mini-Meet Feb 28, 2023
9 Greenwood, Justin JR Rickards 1:56.24 FHSAA 3A District 2 Apr 21, 2023
10 Thurber, Chase SR River Ridge 1:56.26 George Steinbrenner Invitational Apr 1, 2023
11 Bethely, Majet JR Boyd Anderson 1:56.28 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023
12 Leon, Roberto SR Belen Jesuit Prep 1:56.30 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
13 Fink, Axel JR Mourning 1:56.32 FHSAA 3A District 16 Apr 20, 2023
14 Wyse, Ashton SR Gulf Breeze 1:56.74 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023
15 Stevens, Devin SR Jesuit (Tampa) 1:57.15 Tampa Jesuit Quad Meet #1 Feb 21, 2023
16 Dorestin, Joshua JR Dunbar 1:57.38 FHSAA 3A District 11 Apr 20, 2023
17 Circelli, Richard JR Ponte Vedra 1:57.56 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
18 Myers, Graham JR Fleming Island 1:57.69 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
19 Andrade Brinsko, Tanner SO Ponte Vedra 1:57.87 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
20 Lubbe, Klellan SR Seabreeze 1:58.08 FHSAA 3A Region 2 May 4, 2023
21 Knight, Clayton JR Vanguard (Ocala) 1:58.20 Oak Hall Mini-Meet 3 Mar 26, 2023
22 Gammage, Joshua SO Dillard 1:58.24 Ft. Lauderdale City Track & Field Championship Apr 5, 2023
23 Brown, Davis JR Ponte Vedra 1:58.29 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
24 Green, Colby JR Ponte Vedra 1:58.46 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
25 Reed, David SO Vanguard (Ocala) 1:58.52 FHSAA 3A Region 2 May 4, 2023
26 Doherty, Grant SR Ponte Vedra 1:58.54 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
27 Critoph, Connor JR South Fork 1:58.61 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023
28 Rodriguez, Jose SR Columbia 1:58.74 2023 SFHS Raiders Mini Meet 2 Mar 23, 2023
29 McMann, Noah JR Sebastian River 1:58.89 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023
30 Kornilov, Maxum JR South Fork 1:58.92 Martin County Sarge Invitational 2023 Mar 31, 2023
31 Pettit, Christopher JR Somerset Academy (PP) 1:58.97 Calvary Chr FtL Varsity Last Chance Apr 14, 2023
32 de Bastos, Alejandro SO Pembroke Pines Charter 1:59.12 FLYING L ALUMNI Last Chance Meet Apr 8, 2023
33 Torres, Diego SR Pembroke Pines Charter 1:59.21 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 3, 2023
33 Almeida, Adrian SO Belen Jesuit Prep 1:59.21 Belen Home Meet 2 Mar 21, 2023
35 White, Jaden SO Dunbar 1:59.27 FHSAA 3A District 11 Apr 20, 2023
35 Prieguez, Marco SO Belen Jesuit Prep 1:59.27 Belen Home Meet 2 Mar 21, 2023
37 Syla, John JR Stanton 1:59.36 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
38 Endt, Luke SR Fort Walton Beach 1:59.41 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
39 Flecher, Julien SR McArthur 1:59.70 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023
40 Fasanelli, Nicolo SR Ponte Vedra 1:59.74 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
41 Jacoby, Jake JR Cape Coral 1:59.77 FHSAA 3A District 11 Apr 20, 2023
42 Verpaele, James SR Merritt Island 1:59.93 Astronaut Invitational Mar 24, 2023
43 Ruiz, Joseph JR Belen Jesuit Prep 1:59.94 Belen Home Meet 2 Mar 21, 2023
44 Barnes , Aaron FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:00.07 East SAC Conference Apr 14, 2023
44 Koraya, Joseph JR Fort Myers 2:00.07 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023
46 Glass, Connor SR American Heritage 2:00.12 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
47 Ward, Nazir SR Miami Northwestern 2:00.21 FHSAA 3A District 16 Apr 20, 2023
48 Velasquez , Elijah SO King 2:00.22 Wildcat Invitational Feb 25, 2023
49 Keester IV, John JR Fleming Island 2:00.24 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
50 Ruiz, Joshua JR Belen Jesuit Prep 2:00.29 Belen Home Meet 1 Mar 8, 2023
51 Mantecon, Marcelo 8 Belen Jesuit Prep 2:00.30 Belen Home Meet 2 Mar 21, 2023
52 Britton, Troy SO Fort Myers 2:00.32 FHSAA 3A District 11 Apr 20, 2023
53 Marinelli, Luca SR Stranahan 2:00.38 BCAA Track & Field Championship Mar 17, 2023
54 Hill, Chase SR Fort Myers 2:00.48 FHSAA 3A District 11 Apr 20, 2023
55 Vina, Matthew JR Belen Jesuit Prep 2:00.56 Belen Home Meet 3 Apr 3, 2023
56 Alexander, Patrick SR Spoto 2:00.63 WC Federal Division Apr 5, 2023
57 Zuppa, Eli JR Northeast (SP) 2:00.70 FHSAA 3A District 10 Apr 19, 2023
58 Sakowski, Danny SR Fleming Island 2:00.81 Nease Invitational 2023 Feb 25, 2023
59 Reynolds, Avery JR St. Petersburg 2:00.94 John Tasopolos Memorial Invitational Apr 6, 2023
60 Goodman, Rayshawn JR Lincoln 2:00.95 FHSAA 3A District 2 Apr 21, 2023
61 Parker, Nicolas JR Rickards 2:00.97 FHSAA 3A District 2 Apr 21, 2023
62 Koon, Patrick JR Leon 2:01.01 Jesse Forbes HS Invitational Feb 25, 2023
63 Belflower, Daytona SR New Smyrna Beach 2:01.03 George Janan SC Invitational M Mar 11, 2023
64 Williams , Keyshawn JR Heritage 2:01.06 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023
65 Juste, Jameson JR Miami Central 2:01.08 FHSAA 3A District 16 Apr 20, 2023
66 Carty, Gabriel SR Dillard 2:01.15 BCAA Track & Field Championship Mar 17, 2023
67 Cruz, Armando 8 Belen Jesuit Prep 2:01.16 Belen Home Meet 1 Mar 8, 2023
68 Martone, Luke SO Citrus 2:01.26 FHSAA 3A District 5 Apr 27, 2023
69 La Rosa, Aidan SO Lake Minneola 2:01.32 FHSAA 3A District 5 Apr 27, 2023
70 Chastain, Grant JR Fort Walton Beach 2:01.44 Arnold Invite Apr 1, 2023
71 Lincoln-Velez, Alex JR Charlotte 2:01.57 FHSAA 3A District 11 Apr 20, 2023
72 Bonamy, Mackenley SO Boyd Anderson 2:01.63 BCAA North Central Qualifier Mar 14, 2023
73 King, Carson SR Arnold 2:01.66 Bozeman Invite Mar 9, 2023
74 Johnson, Jayden SO Lake Wales 2:01.69 Lake Region Sprint Hurdle Night 2023 Mar 21, 2023
75 Carreno, Charles JR Belen Jesuit Prep 2:01.72 Dade County Youth Fair Championship Mar 17, 2023
76 Auguste, Isiah JR Edgewater 2:01.80 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
77 Hatten, Andrew SR Matanzas 2:01.85 Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023
78 Brainerd, Zachary SR Choctawhatchee 2:02.02 FHSAA 3A District 1 Apr 21, 2023
79 Alexander, James SR Spoto 2:02.04 FHSAA 3A District 9 Apr 25, 2023
80 Lurigados, Daniel JR Belen Jesuit Prep 2:02.05 Belen Home Meet 3 Apr 3, 2023
81 Damouni, Matthew JR Naples 2:02.07 FHSAA 3A District 12 Apr 26, 2023
82 Terrell, Chrisshaun SR Pine Forest 2:02.20 FHSAA 3A District 1 Apr 21, 2023
83 Carr, Jaden SO Hillsborough 2:02.35 FHSAA 3A District 9 Apr 25, 2023
84 Marshall, Jack SO Naples 2:02.41 FHSAA 3A District 12 Apr 26, 2023
85 Turner, Braden FR Barron Collier 2:02.42 FHSAA 3A District 12 Apr 26, 2023
86 Brunet, Michael SO Belen Jesuit Prep 2:02.51 Belen Home Meet 2 Mar 21, 2023
87 Riobe, Philippe JR Belen Jesuit Prep 2:02.56 Belen Home Meet 2 Mar 21, 2023
88 Hartley, Cohen SR Tavares 2:02.60 Mount Dora Christian Last Chance Meet Apr 14, 2023
89 Tan, Chris SR Jesuit (Tampa) 2:02.61 FHSAA 3A District 9 Apr 25, 2023
90 Balzano, Valentino SR Winter Springs 2:02.67 Lake Mary Invitational 2023 Mar 4, 2023
91 Toro, Hector JR Naples 2:02.68 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023
92 Law, Elijah JR Freedom (Tampa) 2:02.71 Freedom/FCA Spring Break Invitational Mar 11, 2023
92 Balzano, Valentino SR Winter Springs 2:02.71 FHSAA 3A District 6 Apr 19, 2023
94 Mattson, Jacob SO Parrish 2:02.84 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023
95 Troche, Carlos SR North Fort Myers 2:02.94 Tarpon Classic Mar 24, 2023
96 Gill, Dashon JR Dillard 2:02.97 Ft. Lauderdale City Track & Field Championship Apr 5, 2023
97 Prowell, Andrew JR Winter Springs 2:03.09 FHSAA 3A District 6 Apr 19, 2023
98 Wicks, Miles FR Ponte Vedra 2:03.19 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
99 Ziomek, Declan SR Cape Coral 2:03.26 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
100 Van Scoy, Lucas JR Port Charlotte 2:03.31 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023

1600 Meters

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Socarras, Joseph SO Belen Jesuit Prep 4:12.98 Dade County Youth Fair Championship Mar 17, 2023
2 Koon, Patrick JR Leon 4:14.09 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023
3 Myers, Graham JR Fleming Island 4:14.11 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
4 Makousky, Devin SR Rockledge 4:14.59 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023
5 Poekert, Zack SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:15.01 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
6 Ruiz, Joshua JR Belen Jesuit Prep 4:17.93 Dade County Youth Fair Championship Mar 17, 2023
7 Knight, Clayton JR Vanguard (Ocala) 4:19.27 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
8 de Bastos, Alejandro SO Pembroke Pines Charter 4:20.15 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023
9 Koraya, Joseph JR Fort Myers 4:21.40 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
10 Gammage, Joshua SO Dillard 4:21.55 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023
11 Mahorner, Andrew SR Satellite 4:21.89 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
12 Fink, Axel JR Mourning 4:22.61 FHSAA 3A Region 4 May 4, 2023
13 Zuppa, Eli JR Northeast (SP) 4:23.25 FHSAA 3A Region 3 May 4, 2023
14 Doherty, Grant SR Ponte Vedra 4:23.38 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
14 Prieguez, Marco SO Belen Jesuit Prep 4:23.38 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
16 Toro, Hector JR Naples 4:23.80 FHSAA 3A Region 3 May 4, 2023
16 Colbert, Nicholas SR Jensen Beach 4:23.80 FHSAA 3A District 14 Apr 19, 2023
18 Brown, Davis JR Ponte Vedra 4:24.31 East Coast Classic Feb 24, 2023
19 Torres, Evan JR Belen Jesuit Prep 4:24.58 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
20 Keester IV, John JR Fleming Island 4:25.13 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
21 Schultz, Timmy SR Fort Myers 4:25.22 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
22 Mantecon, Marcelo 8 Belen Jesuit Prep 4:26.02 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
23 Alexander, James SR Spoto 4:26.12 Raven Invitational 2023 Mar 18, 2023
24 Poe, William JR Zephyrhills 4:26.26 FHSAA 3A District 7 Apr 27, 2023
25 King, Carson SR Arnold 4:26.28 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
26 Ruiz, Joseph JR Belen Jesuit Prep 4:26.32 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
27