FHSAA 1A Official Performance List

DISPLAYING

100 Meters

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Ponds, D'Angelo SR Chaminade-Madonna 10.47 FHSAA 1A Region 4 May 6, 2023 3.3
2 Smith, Kwame SR Chaminade-Madonna 10.63 FHSAA 1A Region 4 May 6, 2023 3.3
3 Bronaugh, James JR Foundation Academy 10.65 FHSAA 1A Region 2 May 6, 2023 -1.4
4 Grande, Cole SR Benjamin School 10.68 FHSAA 1A Region 4 May 6, 2023 3.3
5 Waters, Troy SO Chaminade-Madonna 10.76 FHSAA 1A Region 4 May 6, 2023 3.3
6 Bronaugh, Christopher FR Foundation Academy 10.78 FHSAA 1A Region 2 May 6, 2023 -1.4
7 Keierleber, Bradley SO Indian Rocks Christian 10.85 FHSAA 1A District 11 Apr 27, 2023 3.3
7 Taylor, Janius JR Victory Christian (LL) 10.85 Shorecrest Senior Night Mar 28, 2023 3.3
9 Bowens, Chauncey JR Benjamin School 10.88 MCHS Tiger Invitational 2023 Feb 17, 2023 1.4
10 German, Jyden 8 Evangelical Christian 10.90 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 1.5
11 Cuberes, Izan JR Admiral Farragut 10.92 FHSAA 1A District 11 Apr 27, 2023 3.3
12 Harrell, Douglas SR Maclay 10.93 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023 1.0
12 Chambers, Delvin JR Jefferson County 10.93 FHSAA 1A District 3 Apr 19, 2023 -0.3
14 Jenkins, Demarion JR Pahokee 10.95 Anquan Boldin Invitational 2023 Mar 1, 2023 0.8
15 Patterson, Jason JR Sneads 10.97 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023 1.0
16 Williams, Izaiah JR Carrollwood 10.98 Tampa Jesuit Quad Meet #4 Mar 22, 2023 NWI
16 Soto, Oritzyon SO Melbourne Central Catholic 10.98 2023 Merritt Island Invite Mar 31, 2023 NWI
16 Smith, Nathaniel JR Academy Lakes 10.98 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023 3.9
19 Sweeting, Darrell SR Benjamin School 11.03 FHSAA 1A Region 4 May 6, 2023 3.3
19 Goodwin, Dominic SO Sneads 11.03 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023 1.0
19 McKnight, Kiami SR Lafayette 11.03 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023 1.0
22 Rogers, Zephy JR Foundation Academy 11.04 FHSAA 1A Region 2 May 6, 2023 -1.4
23 Williams, Amaree SO Benjamin School 11.05 FHSAA 1A Region 4 May 6, 2023 3.3
23 McClendon, Marlon SR Victory Christian (LL) 11.05 Jenkins Senior Night Meet Apr 11, 2023 NWI
25 Gilley, Dahkari JR University Christian 11.06 FHSAA 1A District 4 Apr 25, 2023 1.4
25 Burney, Tayshaun JR Carrollwood 11.06 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023 3.3
25 Barnett, Javari FR Seffner Christian 11.06 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023 2.0
28 Junius, Jeno SR Chaminade-Madonna 11.07 Monsignor Pace Open 1 Mar 8, 2023 4.1
29 Ransom, Rickey SR St. John Paul Catholic 11.09 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023 1.0
30 Lennon, KC SO First Baptist (Naples) 11.14 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 1.8
30 Washington, Leon JR North Florida Christian 11.14 2023 Jimmy Everett Invitational Mar 4, 2023 NWI
32 Smith, Kendrick FR Avant Garde 11.15 Blanche Ely Tri Meet #5 Apr 5, 2023 NWI
33 Robinson, Tyrique SR Hawthorne 11.16 2023 SFHS Mini Meet 3 Apr 4, 2023 -0.5
33 Wolfe, Kendarious JR Blountstown 11.16 Arnold Invite Apr 1, 2023 NWI
35 Orr, Rashad JR Victory Christian (LL) 11.17 Shorecrest Senior Night Mar 28, 2023 3.3
36 Brown, Almari SR Carrollwood 11.18 Tampa Jesuit Quad Meet #4 Mar 22, 2023 NWI
36 Bryant, Isaiah SR Mount Dora Christian 11.18 Mount Dora Christian Developmental Meet #1 Mar 27, 2023 NWI
38 Crouse, Daniel JR Circle Christian 11.19 FHSAA 1A Region 2 May 6, 2023 1.2
38 Harris, Anthony FR Indian Rocks Christian 11.19 FHSAA 1A District 11 Apr 27, 2023 3.3
40 Davis, Latrell SR First Baptist (Naples) 11.20 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 1.5
40 Wyman, Kalani JR University Christian 11.20 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023 1.0
42 Thomas Jr., Duane SR Chaminade-Madonna 11.21 FLYING L ALUMNI Last Chance Meet Apr 8, 2023 1.9
42 Keiler, Tyrese SO Wildwood 11.21 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.8
42 So, Jordan SO Seffner Christian 11.21 Shorecrest Senior Night Mar 28, 2023 3.3
42 Patterson, Zaquan JR Chaminade-Madonna 11.21 Monsignor Pace Open 1 Mar 8, 2023 4.1
46 Cruz, Andre SR Victory Christian (LL) 11.22 George Jenkins - Bob English Invitational 2023 Feb 18, 2023 1.4
46 Carrie, Anthony JR Carrollwood 11.22 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023 1.1
48 McNeely, Tamariell SR Sneads 11.24 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023 1.2
49 Mcduffie, Jerome SR Father Lopez 11.25 FHSAA 1A Region 2 May 6, 2023 1.2
50 Jimenez, Nathaniel JR Mater Bay Academy 11.27 FHSAA 1A Region 4 May 6, 2023 2.0
50 Porter, Joshua JR Fort Meade 11.27 FHSAA 1A District 10 Apr 22, 2023 -0.1
50 Fisher, Dakota JR Chiefland 11.27 Oak Hall Mini-Meet 1 Feb 22, 2023 NWI
53 Clarke, Christian SR Providence 11.28 FHSAA 1A District 4 Apr 25, 2023 1.4
54 Beauvoir, Darius SR Community School (Naples) 11.29 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 1.5
54 Deer, Amari FR Westminster Academy 11.29 FHSAA 1A Region 4 May 6, 2023 2.0
54 Bellamy, Jovontrez SO Jefferson County 11.29 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 7, 2023 1.6
54 Martinez, Tristian SO Cambridge Christian 11.29 Indian Rocks Talon Invite Mar 24, 2023 2.0
54 Ghent, Trevor SO St. John Paul Catholic 11.29 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 7, 2023 1.8
59 McDonagh, Jared SR St. John Neumann 11.30 Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023 NWI
60 Tucker, Michael SO University Christian 11.31 Stallion Invitational Mar 21, 2023 NWI
60 Fluellen, Jordin JR Hawthorne 11.31 2023 SFHS Mini Meet 3 Apr 4, 2023 0.9
60 Moore, Tytan SR Canterbury (SP) 11.31 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023 1.1
60 Angelino, Daren SO Port St. Joe 11.31 Port St. Joe Home Meet #2 Apr 14, 2023 NWI
64 Leavatte, Azarian SO Canterbury (FM) 11.32 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 1.8
64 Pierre, Jaeden SO St. Petersburg Catholic 11.32 FHSAA 1A District 11 Apr 27, 2023 3.3
66 Gibson, Dylan SR Holy Trinity 11.33 Eye of the Storm Invitational Apr 7, 2023 -0.9
66 Raulerson, Zestan FR Blountstown 11.33 Arnold Invite Apr 1, 2023 NWI
66 Roch, Zach SO Westminster Academy 11.33 Kings Academy Invit 1 Feb 21, 2023 2.9
69 Cuttino, Devin JR Port St. Joe 11.34 Port St. Joe Home Meet #2 Apr 14, 2023 NWI
69 Silvestre, Manuel SO Northside Christian 11.34 FHSAA 1A District 11 Apr 27, 2023 3.3
71 Ellis, Durran Curtis 8 Graceville 11.35 Bozeman Invite Mar 9, 2023 NWI
71 Bivens, J'London SO Tampa Prep 11.35 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023 2.2
71 Boswell, E'Javious SR Pahokee 11.35 Royal Palm Beach Invitational 2 Mar 14, 2023 2.0
71 Shepard, Raymond FR Calvary Christian (OB) 11.35 The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023 0.8
71 Graham, Sean SO Seven Rivers Christian 11.35 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.8
76 Alilin, Nathaniel SO Geneva School 11.36 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.8
76 Wadda, Samsudeen SR Florida Prep 11.36 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -1.2
78 Kadlec, Jack FR Donahue Academy 11.37 TVS Quad - Meet Mar 21, 2023 NWI
78 Hodge, Micah SR Pensacola Christian 11.37 Baker Home Meet 1 Feb 27, 2023 NWI
78 Hughes, Tremaine JR St. John Paul Catholic 11.37 Chiles Capital City Classic Apr 8, 2023 NWI
78 Davis, CJ FR Tampa Prep 11.37 Mustang Invite Mar 9, 2023 1.2
82 Devis, Will SR Florida Deaf and Blind 11.38 FHSAA 1A Region 2 May 6, 2023 1.2
82 Votta, Michael SR First Baptist (Naples) 11.38 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 1.9
84 Mays, Micah SR Benjamin School 11.39 Benjamin Meet #2 2023 Apr 1, 2023 -0.9
84 Daniels, Jayden SR Fort Meade 11.39 Bulldog Invitational 2023 Mar 30, 2023 0.2
86 Hendrix, Campbell JR Geneva School 11.40 Mount Dora Christian Invitational Mar 30, 2023 NWI
87 Rue, Armani SR Victory Christian (LL) 11.41 Shorecrest Senior Night Mar 28, 2023 3.3
88 Castillo, Geronimo SR Divine Savior 11.42 2023 PTS Middle School Invitational Apr 5, 2023 NWI
88 Johnston, Johnoy JR Chaminade-Madonna 11.42 Monsignor Pace Open 1 Mar 8, 2023 0.6
88 Herdel , Ryan SO Father Lopez 11.42 FHSAA 1A Region 2 May 6, 2023 1.2
91 Johnson, Denzel JR Chaminade-Madonna 11.43 Monsignor Pace Open 3 Mar 22, 2023 +0.0
91 Bright, Klayton SR Hilliard 11.43 2023 Danny Brown Invitational Feb 25, 2023 0.4
91 Patterson, Tommy SR Donahue Academy 11.43 TVS Quad - Meet Mar 21, 2023 NWI
94 Anthony, James SR Seffner Christian 11.44 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023 1.7
94 Augustin, Fred SO Orangewood Christian 11.44 Mount Dora Christian Invitational Mar 30, 2023 NWI
94 Patterson, Courtney SO Trinity Catholic 11.44 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 0.9
94 Coleman, Jaiden SR Chiefland 11.44 Oak Hall Mini-Meet 1 Feb 22, 2023 NWI
94 Millican, Justin SR St. Stephens Episcopal 11.44 Lakewood Ranch Invitational Apr 6, 2023 -1.9
99 Mcfarlane, Christian SR Mount Dora Christian 11.45 Mount Dora Christian Last Chance Meet Apr 14, 2023 NWI
99 Milutinovic, Andrej JR Victory Christian (LL) 11.45 Saints Invitational 2023 Apr 14, 2023 0.4

200 Meters

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Smith, Kwame SR Chaminade-Madonna 21.04 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 4.5
2 Elliott, Tajauni SR Berean Christian 21.23 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 4.6
3 Ponds, D'Angelo SR Chaminade-Madonna 21.59 FHSAA 1A District 14 Apr 27, 2023 -1.1
4 Mays, Micah SR Benjamin School 21.77 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 4.6
5 Grande, Cole SR Benjamin School 21.81 2023 PALM LEAGUE CHAMPIONSHIPS Apr 13, 2023 1.4
6 Bryant, Isaiah SR Mount Dora Christian 21.96 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.2
7 Smith, Nathaniel JR Academy Lakes 21.97 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023 -0.9
8 Smith, Jeremiah JR Chaminade-Madonna 22.08 Monsignor Pace Open 1 Mar 8, 2023 3.3
9 Taylor, Janius JR Victory Christian (LL) 22.12 Jenkins Senior Night Meet Apr 11, 2023 NWI
10 Ransom, Rickey SR St. John Paul Catholic 22.26 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023 -0.7
10 Goodwin, Dominic SO Sneads 22.26 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023 1.1
12 McKnight, Kiami SR Lafayette 22.29 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023 1.1
13 Junius, Jeno SR Chaminade-Madonna 22.32 Monsignor Pace Open 1 Mar 8, 2023 1.1
14 Waters, Troy SO Chaminade-Madonna 22.34 American Heritage(Plantation) Dual One Feb 21, 2023 NWI
15 Woulard, Justin SO Melbourne Central Catholic 22.36 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023 -0.7
16 German, Jyden 8 Evangelical Christian 22.39 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023 -1.3
17 Bright, Klayton SR Hilliard 22.45 FHSAA 1A District 4 Apr 25, 2023 0.3
17 Rogers, Zephy JR Foundation Academy 22.45 FHSAA 1A Region 2 May 6, 2023 0.9
19 Bastow, Owen SO Northside Christian 22.49 FHSAA 1A District 11 Apr 27, 2023 2.5
19 McClendon, Marlon SR Victory Christian (LL) 22.49 Lake Highland - Highlander Classic 2023 Mar 10, 2023 NWI
21 Harrell, Douglas SR Maclay 22.50 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023 1.1
22 Porter, Joshua JR Fort Meade 22.52 FHSAA 1A District 10 Apr 22, 2023 -0.8
23 Millican, Justin SR St. Stephens Episcopal 22.57 Lakewood Ranch Invitational Apr 6, 2023 0.8
23 Chambers, Delvin JR Jefferson County 22.57 2023 Chiles Track and Field Relays Feb 18, 2023 NWI
25 Barnett, Javari FR Seffner Christian 22.61 Mustang Invite Mar 9, 2023 0.3
26 Barnes, Martay 8 Holy Trinity 22.67 2023 Merritt Island Invite Mar 31, 2023 NWI
26 Wadda, Samsudeen SR Florida Prep 22.67 FHSAA 1A Region 2 May 6, 2023 0.9
28 Burney, Tayshaun JR Carrollwood 22.71 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023 -0.9
28 Clark, Phillip SR First Academy (Orlando) 22.71 FHSAA 1A Region 2 May 6, 2023 0.9
30 Lennon, KC SO First Baptist (Naples) 22.72 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 3.9
30 Cuberes, Izan JR Admiral Farragut 22.72 FHSAA 1A District 11 Apr 27, 2023 2.5
30 Orr, Rashad JR Victory Christian (LL) 22.72 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023 -1.0
33 Johnston, Johnoy JR Chaminade-Madonna 22.74 Monsignor Pace Open 1 Mar 8, 2023 1.1
34 Washington, Jordan SR St. John Paul Catholic 22.75 Chiles Capital City Classic Apr 8, 2023 NWI
35 Jenkins, Demarion JR Pahokee 22.79 Royal Palm Beach Invitational 1 Feb 16, 2023 0.3
36 Wolfe, Kendarious JR Blountstown 22.85 Mosley Track & Field Invite Mar 4, 2023 NWI
37 Williams, Amaree SO Benjamin School 22.88 Panther Open Feb 20, 2023 1.6
38 Wyman, Kalani JR University Christian 22.90 FHSAA 1A District 4 Apr 25, 2023 0.3
39 Williams, Izaiah JR Carrollwood 22.91 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023 -1.0
40 Bellamy, Jovontrez SO Jefferson County 22.93 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 7, 2023 0.1
41 Robinson, Tyrique SR Hawthorne 22.96 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023 -1.6
42 Leavatte, Azarian SO Canterbury (FM) 22.99 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 0.2
43 Beauvoir, Darius SR Community School (Naples) 23.03 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023 -1.0
43 Carrie, Anthony JR Carrollwood 23.03 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023 -1.0
45 King, O'Darius SR Seffner Christian 23.05 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023 1.0
45 Cruz, Andre SR Victory Christian (LL) 23.05 George Jenkins - Bob English Invitational 2023 Feb 18, 2023 1.5
45 Summerall, Tyrone JR Trinity Christian (Jax) 23.05 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023 1.1
48 Exume, Brian SO Atlantic Christian 23.06 Royal Palm Beach Invitational 2 Mar 14, 2023 1.1
49 Hendrix, Campbell JR Geneva School 23.07 Mount Dora Christian Invitational Mar 30, 2023 NWI
49 Cadore, Sheadon SR Southwest Florida Christian 23.07 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023 -1.0
51 Denson, Dylan FR Chaminade-Madonna 23.08 Monsignor Pace Open 1 Mar 8, 2023 1.4
52 Philpot, Cooper JR Lakeland Christian 23.09 Berkley Track and Field Invitational Mar 4, 2023 0.2
53 Jackson, James SR Pahokee 23.11 FHSAA 1A District 13 Apr 22, 2023 -0.3
53 Daniels, Jayden SR Fort Meade 23.11 George Jenkins - Bob English Invitational 2023 Feb 18, 2023 -0.2
55 Coleman, Jaiden SR Chiefland 23.13 Chiefland Home Meet 2 Mar 15, 2023 NWI
56 Soto, Oritzyon SO Melbourne Central Catholic 23.14 2023 Merritt Island Invite Mar 31, 2023 NWI
57 Graham, Sean SO Seven Rivers Christian 23.18 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.2
58 Azunque, Andrew SO First Baptist (Naples) 23.20 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 3.9
59 Mcduffie, Jerome SR Father Lopez 23.22 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -1.2
60 Dey, Tyler SR St. Francis 23.27 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023 0.4
61 Davis, CJ FR Tampa Prep 23.28 Mustang Invite Mar 9, 2023 0.3
62 McNeely, Tamariell SR Sneads 23.31 2023 Chiles Track and Field Relays Feb 18, 2023 NWI
62 Patterson, Tommy SR Donahue Academy 23.31 TVS Quad - Meet Mar 21, 2023 NWI
62 Ellis, Durran Curtis 8 Graceville 23.31 Bozeman Invite Mar 9, 2023 NWI
65 Patterson, Courtney SO Trinity Catholic 23.32 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.2
66 Johnson, Denzel JR Chaminade-Madonna 23.33 Calvary Christian FtL Annual Invitational Mar 17, 2023 0.5
67 Brower, Dakota SO Oak Hall 23.35 FHSAA 1A Region 2 May 6, 2023 0.9
68 Rocha Carlos, Matheus SR American Heritage (DB) 23.36 American Heritage(Plantation) Dual One Feb 21, 2023 NWI
69 Williams , Landon SR St. Francis 23.37 FHSAA 1A Region 2 May 6, 2023 0.9
70 Devis, Will SR Florida Deaf and Blind 23.39 FHSAA 1A Region 2 May 6, 2023 0.9
70 Mudie, Mekhi SR Master's Academy (Oviedo) 23.39 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.2
72 MARTINEZ, MARIO SR AIE Charter 23.40 2023 PTS Middle School Invitational Apr 5, 2023 NWI
73 Rivers, Jazyrain SR Pahokee 23.41 Glade Central Invitational 2023 Mar 16, 2023 -0.1
73 Ghent, Trevor SO St. John Paul Catholic 23.41 Tommy Taylor Invitational Apr 1, 2023 NWI
75 So, Jordan SO Seffner Christian 23.42 Shorecrest Senior Night Mar 28, 2023 1.2
75 McFarland, Sam JR Foundation Academy 23.42 Mount Dora Christian Developmental meet #2 Apr 3, 2023 NWI
77 Keiler, Tyrese SO Wildwood 23.44 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 1.0
77 White, Charles SR Geneva School 23.44 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.2
79 Hayward, Samuel SO Providence 23.45 2023 Providence Last Chance Meet Apr 11, 2023 NWI
80 Jean, Daniel JR Foundation Academy 23.46 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023 -0.3
80 Castillo, Geronimo SR Divine Savior 23.46 2023 PTS Middle School Invitational Apr 5, 2023 NWI
82 Harvin, David JR Westminster Academy 23.47 FHSAA 1A District 14 Apr 27, 2023 -1.1
83 Watson, Zuri JR Northside Christian 23.48 Shorecrest Invitational Mar 2, 2023 -0.4
83 Joseph, Rolph JR St. John Paul II 23.48 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023 1.1
83 Mcfarlane, Christian SR Mount Dora Christian 23.48 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023 2.2
83 Davis, Latrell SR First Baptist (Naples) 23.48 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023 -0.1
83 Pettway, Juvon SR Jefferson County 23.48 Jesse Forbes HS Invitational Feb 25, 2023 0.9
88 Wright, Trayon JR FAMU DRS 23.50 Rickards Home Meet Mar 29, 2023 NWI
88 Herdel , Ryan SO Father Lopez 23.50 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023 -1.2
88 Votta, Michael SR First Baptist (Naples) 23.50 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 3.9
91 Carney, Nari JR Bishop Snyder 23.51 FHSAA 1A District 4 Apr 25, 2023 0.3
92 Braun, Ethan SO St. John Paul Catholic 23.52 Chiles Capital City Classic Apr 8, 2023 NWI
93 Clarke, Christian SR Providence 23.54 FHSAA 1A District 4 Apr 25, 2023 0.3
93 Reid, Malachi SO Odyssey Charter 23.54 Satellite HS Scorpion Invitational 2023 Mar 3, 2023 -1.7
95 Bosek, Caleb JR St. Stephens Episcopal 23.57 FHSAA 1A District 11 Apr 27, 2023 2.5
96 Grant, Kevion SO Benjamin School 23.58 PBC Freshman Sophomore Meet 2023 Mar 1, 2023 NWI
96 Tyson, Ty FR Impact Christian 23.58 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023 -1.1
98 Hodge, Micah SR Pensacola Christian 23.59 10th Annual Steve Garst Wildcat Invitational Mar 4, 2023 NWI
99 Williams, Gavin SO Evangelical Christian 23.61 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 0.5
99 Williams, Robert SR Pahokee 23.61 Antone Smith's MuckCity Invite 1023 Mar 9, 2023 -0.6

400 Meters

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Winder, Camden 8 Wewahitchka 19.62 Port St. Joe Home Meet #2 Apr 14, 2023
2 Smith, Kwame SR Chaminade-Madonna 47.38 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
3 Mays, Micah SR Benjamin School 48.11 Benjamin Meet #1 2023 Mar 4, 2023
4 Elliott, Tajauni SR Berean Christian 48.77 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
5 Bryant, Isaiah SR Mount Dora Christian 49.39 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
6 Fudge, Trey SR Shorecrest Prep 49.88 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
7 Johnston, Johnoy JR Chaminade-Madonna 50.15 The Ellis Elite 16 Track & Field Invitational Mar 4, 2023
8 Burney, Tayshaun JR Carrollwood 50.16 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
9 Reid, Malachi SO Odyssey Charter 50.27 FHSAA 1A Region 2 May 6, 2023
10 Washington, Jordan SR St. John Paul Catholic 50.31 FHSAA 1A District 3 Apr 19, 2023
11 Chambers, Delvin JR Jefferson County 50.33 FHSAA 1A District 3 Apr 19, 2023
12 Gilmore, Hardley SO Pahokee 50.52 Royal Palm Beach Invitational 2 Mar 14, 2023
13 Waters, Troy SO Chaminade-Madonna 50.68 Calvary Christian FtL Annual Invitational Mar 17, 2023
14 Clark, Phillip SR First Academy (Orlando) 50.73 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
15 Hodge, Micah SR Pensacola Christian 50.80 Aggie Invitational Apr 1, 2023
16 Hendrix, Campbell JR Geneva School 50.84 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
17 McClendon, Marlon SR Victory Christian (LL) 50.86 Jenkins Senior Night Meet Apr 11, 2023
18 McMillen, Weston JR Indian Rocks Christian 50.87 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
19 Grande, Cole SR Benjamin School 50.91 2023 PALM LEAGUE CHAMPIONSHIPS Apr 13, 2023
20 Zamora, Nicholas JR Indian Rocks Christian 50.96 Indian Rocks Spike Night Meet Apr 3, 2023
20 Ponds, D'Angelo SR Chaminade-Madonna 50.96 Monsignor Pace Open 1 Mar 8, 2023
22 Loftin, Charles FR Providence 51.20 Stallion Invitational Mar 21, 2023
23 King, O'Darius SR Seffner Christian 51.24 Shorecrest Senior Night Mar 28, 2023
23 Dumm, Anderson SO Indian Rocks Christian 51.24 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
25 McArthur, Brandon FR Bradenton Christian 51.31 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
26 Malaguti, Austin JR Branford 51.34 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
27 Porter, Joshua JR Fort Meade 51.41 Lake Placid Meet 5- 4/14 Apr 14, 2023
28 Williams, Gavin SO Evangelical Christian 51.46 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
29 Martin, Kai SO Cambridge Christian 51.51 Chamberlain Quad Meet Feb 28, 2023
30 Cannon, Ty JR Foundation Academy 51.58 FHSAA 1A Region 2 May 6, 2023
31 Edelstein, Jack SR American Heritage (DB) 51.67 FLYING L ALUMNI Last Chance Meet Apr 8, 2023
32 Langs, Robert JR Moore Haven 51.77 Anquan Boldin Invitational 2023 Mar 1, 2023
33 Dey, Tyler SR St. Francis 51.81 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
34 LICATA, DANIEL JR Jupiter Christian 51.85 St Andrews Varsity Open 1 Feb 17, 2023
35 MARTINEZ, MARIO SR AIE Charter 51.88 2023 PTS Middle School Invitational Apr 5, 2023
36 Johnson, David JR Southwest Florida Christian 51.89 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
37 Philpot, Cooper JR Lakeland Christian 51.93 Indian Rocks Talon Invite Mar 24, 2023
38 Davis, Paul SR Chiefland 51.99 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
38 Mackey, Jaden JR John Carroll 51.99 2023 Treasure Lake Conference Apr 14, 2023
40 Parson, Chrisshawn JR Somerset Prep (NL) 52.03 FHSAA 1A District 14 Apr 27, 2023
41 Colebrooks, Jeremiah SR Wildwood 52.11 Villages Home Meet One 2023 Feb 16, 2023
42 Wilkerson, Jaylen SO Providence 52.13 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023
43 Sokolowski, Jack SR Admiral Farragut 52.15 Thomas Jet Jackson Invitational Apr 1, 2023
44 Bryant, Xavier SO Pahokee 52.20 FHSAA 1A Region 4 May 6, 2023
45 Luiz, Joshua JR Benjamin School 52.21 Panther Open Feb 20, 2023
46 Negrón, Enrique SO Shorecrest Prep 52.22 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023
47 Shaw, Shakeem SR Sheridan Hills Christian 52.32 FHSAA 1A District 14 Apr 27, 2023
48 Castillo, Geronimo SR Divine Savior 52.40 Calvary Chr FtL Varsity Last Chance Apr 14, 2023
49 Black , Asher FR Blountstown 52.42 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023
50 Washington, Bryant JR Blountstown 52.43 Bozeman Invite Mar 9, 2023
51 Hernandez, Davian JR Father Lopez 52.44 FHSAA 1A Region 2 May 6, 2023
52 Licata, Joe FR Jupiter Christian 52.57 Martin County Sarge Invitational 2023 Mar 31, 2023
53 Knight, Bradley SR Orlando Christian Prep 52.58 Mount Dora Christian Last Chance Meet Apr 14, 2023
54 Wolters, Blake JR Southwest Florida Christian 52.59 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
55 Adderley, Daquon FR Moore Haven 52.63 Bulldog Invitational 2023 Mar 30, 2023
56 Azunque, Andrew SO First Baptist (Naples) 52.66 Tarpon Classic Mar 24, 2023
57 Jackson, Isaiah SR Graceville 52.74 FHSAA 1A District 2 Apr 25, 2023
58 Exume, Brian SO Atlantic Christian 52.90 Westminster Academy Invitational Mar 25, 2023
59 Gross, Tyler SR American Heritage (DB) 52.96 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023
60 Jessogne, Mason SO Canterbury (FM) 53.02 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
61 Harvin, David JR Westminster Academy 53.03 Westminster Academy Invitational Mar 25, 2023
62 Fertil, Pierre JR Pahokee 53.06 Glade Central Invitational 2023 Mar 16, 2023
63 Anderson, Garrett JR Indian Rocks Christian 53.07 Indian Rocks Talon Invite Mar 24, 2023
64 St Julien, Olangston SO American Heritage (DB) 53.09 FHSAA 1A District 14 Apr 27, 2023
65 Wright, Liam JR Master's Academy (Oviedo) 53.10 Mount Dora Christian Invitational Mar 30, 2023
66 Moore, Joshua SR Atlantic Christian 53.20 Westminster Academy Invitational Mar 25, 2023
66 Braun, Ethan SO St. John Paul Catholic 53.20 Rickards Home Meet Mar 29, 2023
68 Crump, Bradley SO Harvest Community 53.23 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023
69 Orr, Rashad JR Victory Christian (LL) 53.25 Jenkins Senior Night Meet Apr 11, 2023
70 Brown, Alva FR Trinity Catholic 53.27 Father Pat Classic at Trinity Catholic Feb 25, 2023
71 Jackson, Datron JR Hawthorne 53.32 2023 Alachua County Championships Apr 8, 2023
72 Albert, Mckeylan JR Somerset Prep (NL) 53.33 FHSAA 1A District 14 Apr 27, 2023
73 Clarke, Jadon JR Highlands Christian 53.36 FHSAA 1A District 14 Apr 27, 2023
74 Keaton, Travis JR Jefferson County 53.39 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023
75 Chuckwu, David SO Atlantic Christian 53.40 Palm Beach County Non-Conference Qualifier Apr 3, 2023
76 Vickers, Raymond SR Maclay 53.43 Maclay Senior Night Apr 12, 2023
77 Gifford, Jack SO Southwest Florida Christian 53.47 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
77 Bailey, Dylan SR Canterbury (SP) 53.47 Shorecrest Senior Night Mar 28, 2023
79 Douglas, Jacob JR Out-of-Door 53.49 Manatee Hurricane Invitational Mar 31, 2023
79 Moore, Isaac FR Highlands Christian 53.49 FHSAA 1A District 14 Apr 27, 2023
81 Lupo, Chase JR Community School (Naples) 53.52 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
82 Baker, Brayshawn SR Baker 53.58 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023
83 Edward, Calbert SO Pahokee 53.59 Antone Smith's MuckCity Invite 1023 Mar 9, 2023
84 Stuart, Ryan JR Providence 53.64 FHSAA 1A District 4 Apr 25, 2023
85 Collante, Gabe SR Oak Hall 53.67 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
86 Freeland, Carson JR Community Christian (Tal) 53.71 Wakulla Home Meet 4 Apr 5, 2023
86 Rue, Armani SR Victory Christian (LL) 53.71 Polk County Championship 2023 Apr 8, 2023
86 Brower, Dakota SO Oak Hall 53.71 2023 Alachua County Championships Apr 8, 2023
86 Hopper, Tai SR Southwest Florida Christian 53.71 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
90 Paret, Zion JR North Florida Christian 53.76 Bozeman Invite Mar 9, 2023
91 Sparks, Matthew JR Bishop Snyder 53.78 FHSAA 1A District 4 Apr 25, 2023
92 Merrit, Aiden JR Maclay 53.83 Chiles Capital City Classic Apr 8, 2023
92 Millican, Justin SR St. Stephens Episcopal 53.83 Ascender Opener Feb 16, 2023
94 Jalloh, Issa SR Carrollwood 53.86 Wharton Senior Night Mar 8, 2023
95 Wright, Anthony JR Hamilton County 53.87 FHSAA 1A District 3 Apr 19, 2023
96 Burgess, Jamari FR Lakeside Christian 53.88 FHSAA 1A District 9 Apr 20, 2023
97 Meagher, Charles SR Canterbury (FM) 53.91 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023
98 Herdel , Ryan SO Father Lopez 53.92 Deltona HS Fresh/Soph Meet Mar 8, 2023
98 De Juan, Noah JR Faith Christian 53.92 Satellite HS Scorpion Invitational 2023 Mar 3, 2023
100 Tyson, Ty FR Impact Christian 53.93 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023

800 Meters

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Martin, Kai SO Cambridge Christian 1:54.19 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
2 Legg, Braxton SR Cambridge Christian 1:54.62 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023
3 Zamora, Nicholas JR Indian Rocks Christian 1:54.66 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
4 Montini, Caden SR Oak Hall 1:56.17 Oak Hall Mini-Meet 2 Mar 8, 2023
5 McFadden, Cedric JR Trinity Catholic 1:56.21 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
6 Edelstein, Jack SR American Heritage (DB) 1:56.78 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023
7 Escribano , Christian JR Cambridge Christian 1:57.18 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023
8 Sokolowski, Jack SR Admiral Farragut 1:57.19 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
9 Gilmore, Hardley SO Pahokee 1:58.54 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
10 Licata, Joe FR Jupiter Christian 1:58.60 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
11 Sheppard, Andrew JR Pensacola Christian 1:58.66 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023
12 Peloso, Peter JR Oak Hall 1:58.67 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
13 Anderson, Garrett JR Indian Rocks Christian 1:58.85 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023
14 Loftin, Charles FR Providence 1:59.09 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023
15 Worthen, Kamarius JR Wildwood 1:59.55 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
16 Moore, Joshua SR Atlantic Christian 1:59.59 FHSAA 1A Region 4 May 6, 2023
17 Freeland, Carson JR Community Christian (Tal) 1:59.67 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
18 Gifford, Jack SO Southwest Florida Christian 1:59.70 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
19 Bailey, Dylan SR Canterbury (SP) 1:59.96 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023
20 Dragstedt, Quinten JR Oak Hall 2:00.03 Oak Hall Mini-Meet 3 Mar 26, 2023
21 Esposito, Ethan SO Indian Rocks Christian 2:00.76 Mustang Invite Mar 9, 2023
22 Stehley, Augustine JR Holy Trinity 2:00.77 FHSAA 1A Region 2 May 6, 2023
23 Neeld, Thomas SR Circle Christian 2:00.85 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
24 Griffin, Aidan JR Indian Rocks Christian 2:00.93 Indian Rocks Spike Night Meet Apr 3, 2023
25 Gazzoli, Andrew SR Father Lopez 2:01.12 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
26 Pena, Jonathan SO Westminster Academy 2:01.49 Ft. Lauderdale City Track & Field Championship Apr 5, 2023
27 Young, Blake SO Indian Rocks Christian 2:02.02 Indian Rocks Spike Night Meet Apr 3, 2023
28 Miller, Jacob JR Admiral Farragut 2:02.14 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
29 Cannon, Ty JR Foundation Academy 2:02.58 Mount Dora Christian Last Chance Meet Apr 14, 2023
30 Kappelar, Crosby 8 Indian Rocks Christian 2:02.65 Indian Rocks Spike Night Meet Apr 3, 2023
31 Meister, Mark FR Cambridge Christian 2:02.70 IMG Academy Invitational Apr 8, 2023
32 Meagher, Charles SR Canterbury (FM) 2:02.80 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
33 del Rosal, Eduardo SR Palmer Trinity 2:02.81 Belen Home Meet 2 Mar 21, 2023
34 Joos, Noah JR Seffner Christian 2:02.91 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
35 Ramos, Gregorio SO Palmer Trinity 2:03.00 The Ellis Elite 16 Track & Field Invitational Mar 4, 2023
36 Merritt, Clint SR Baker 2:03.01 Baker Home Meet 1 Feb 27, 2023
37 Stone, Sam SO St. Francis 2:03.06 Mount Dora Christian Invitational Mar 30, 2023
38 Spurrier, Damian FR Wildwood 2:03.14 1A and 2A Open At Wildwood High School Mar 14, 2023
39 Nyland, Andrew JR Foundation Academy 2:03.16 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
40 Anderson, Elliot JR Southwest Florida Christian 2:03.27 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023
41 Welling, Daniel JR Santa Fe Catholic 2:03.29 Lake Region Sprint Hurdle Night 2023 Mar 21, 2023
42 Brucculeri, Noah JR Admiral Farragut 2:03.54 Calvary Christian Warrior Invitational Feb 24, 2023
43 Bartelt, Logan FR St. John Neumann 2:03.69 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
44 Stark, Henry JR Palmer Trinity 2:03.73 2023 Palmer Trinity Varsity Pre-Season Classic Feb 17, 2023
45 Gazzoli, Matthew SO Father Lopez 2:04.04 Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023
46 Balistreri, Christian JR Benjamin School 2:04.06 FHSAA 1A District 13 Apr 22, 2023
47 Berisso, Justo SR Palmer Trinity 2:04.14 2023 PTS Middle School Invitational Apr 5, 2023
48 Luna, Andres SO Indian Rocks Christian 2:04.22 Indian Rocks Spike Night Meet Apr 3, 2023
49 Collante, Gabe SR Oak Hall 2:04.27 Oak Hall Mini-Meet 2 Mar 8, 2023
50 Watson, William SR Orangewood Christian 2:04.50 Bishop Moore - Larry Kelly Invitational 2023 Mar 1, 2023
51 Tank, Hayden SR Southwest Florida Christian 2:04.66 Dunbar Tiger Classic Feb 18, 2023
52 Borjorn, Leo JR Donahue Academy 2:04.75 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023
53 Pierce, Landon SR Circle Christian 2:04.77 FHSAA 1A District 7 Apr 21, 2023
54 McArthur, Brandon FR Bradenton Christian 2:04.86 Riverview Ram Invite 2023 Feb 24, 2023
54 MARTINEZ, MARIO SR AIE Charter 2:04.86 2023 FLYRA Middle School South Regional Championships Apr 29, 2023
56 Bursa, Vaclav SO Marathon 2:04.92 2023 PTS Middle School Invitational Apr 5, 2023
57 Fudge, Trey SR Shorecrest Prep 2:05.12 Shorecrest Senior Night Mar 28, 2023
58 Loftin, Claude JR Providence 2:05.17 2023 Providence Last Chance Meet Apr 11, 2023
59 Berry, Jonah JR Indian Rocks Christian 2:05.32 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023
60 Leavitt, Owen SR Northside Christian 2:05.34 Indian Rocks Spike Night Meet Apr 3, 2023
61 Freeze, Ben JR Donahue Academy 2:05.38 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
62 Murdock, Chris JR First Baptist (Bunnell) 2:05.45 FHSAA 1A Region 2 May 6, 2023
63 Poe, Barrett SR Tampa Bay HEAT 2:05.48 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023
64 Ryba, Baron SO Benjamin School 2:05.77 FHSAA 1A District 13 Apr 22, 2023
65 Buxton, Mason JR Marathon 2:05.93 2023 PTS Middle School Invitational Apr 5, 2023
66 Gross, Tyler SR American Heritage (DB) 2:06.02 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023
67 Foster, Austin SR Palmer Trinity 2:06.05 Belen Home Meet 2 Mar 21, 2023
68 Mauch, Lucas SR Maclay 2:06.19 FHSAA 1A District 3 Apr 19, 2023
69 Thomas, Luke FR Holy Trinity 2:06.22 2023 Merritt Island Invite Mar 31, 2023
69 Birx, Andrew SR Pensacola Christian 2:06.22 Baker Home Meet 3 Mar 30, 2023
71 Manley, Tyson 7 Christs Church Academy 2:06.24 2023 Bolles Middle School Invite Mar 29, 2023
72 Heinrichs, Justin JR Canterbury (FM) 2:06.37 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
73 Pritchard, Tanner SO Westminster Academy 2:06.62 FHSAA 1A District 14 Apr 27, 2023
74 Missig, Bryce SR South Florida HEAT 2:06.79 FHSAA 1A District 14 Apr 27, 2023
75 Jensen, Skyler SO Holy Trinity 2:07.01 Holy Trinity Invitational Mar 4, 2023
76 Locklin, Caleb SR Central (Milton) 2:07.13 42nd Annual Frank Lay Patriot Invitational Apr 6, 2023
77 Rill, Gabriel JR Tampa Bay HEAT 2:07.31 Indian Rocks Spike Night Meet Apr 3, 2023
78 Francis, Benjamin 8 Highlands Christian 2:07.37 Calvary Chr FtL Varsity Last Chance Apr 14, 2023
79 Hodge, Micah SR Pensacola Christian 2:07.44 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023
80 Drake, Donovan SO Providence 2:07.46 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
81 Casey, Carter SR Carrollwood 2:07.49 Tampa Jesuit Quad Meet #4 Mar 22, 2023
82 Wright, Liam JR Master's Academy (Oviedo) 2:07.50 Winter Park - Wildcat Open 2023 Feb 18, 2023
83 Litchfield, Dominic SO Pensacola Christian 2:07.76 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023
84 Dillingham, Collin SO Out-of-Door 2:07.94 FHSAA 1A District 11 Apr 27, 2023
85 Friedman, Hunter FR Cambridge Christian 2:08.01 Keswick Crusader Invitational Mar 30, 2023
86 Jacobs, Sawyer SO Holy Trinity 2:08.28 Eye of the Storm Invitational Apr 7, 2023
87 James, Corbin JR Central (Milton) 2:08.30 Baker Home Meet 3 Mar 30, 2023
88 Ebanks, Justin 8 Palmer Trinity 2:08.32 2023 PTS Middle School Invitational Apr 5, 2023
89 Claassen, Casey FR Seffner Christian 2:08.46 Shorecrest Senior Night Mar 28, 2023
90 Bost, Caleb JR Providence 2:08.55 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
91 Pena, Gabe SR Sheridan Hills Christian 2:08.58 FHSAA 1A Region 4 May 6, 2023
92 Akam, Ashton JR St. Joseph 2:08.68 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
93 Paredes, Felipe SO Father Lopez 2:08.71 George Janan SC Invitational M Mar 11, 2023
94 White, Walker FR Providence 2:08.80 2023 Providence Last Chance Meet Apr 11, 2023
94 Thomas, Luke FR Holy Trinity 2:08.80 East Coast Classic Feb 24, 2023
96 Harwell, Levi SR North Florida Christian 2:08.82 FHSAA 1A District 3 Apr 19, 2023
97 Douglas, Jacob JR Out-of-Door 2:08.88 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
98 Hopper, Tai SR Southwest Florida Christian 2:09.31 Tarpon Classic Mar 24, 2023
99 Alfonzo, David JR Atlantic Christian 2:09.34 FHSAA 1A District 14 Apr 27, 2023
100 Vargas, Francisco SO Wildwood 2:09.42 1A and 2A Open At Wildwood High School Mar 14, 2023

1600 Meters

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Legg, Braxton SR Cambridge Christian 4:12.64 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
2 Bailey, Dylan SR Canterbury (SP) 4:18.47 FHSAA 1A District 9 Apr 20, 2023
3 Montini, Caden SR Oak Hall 4:19.05 Oak Hall Mini-Meet 1 Feb 22, 2023
4 Sokolowski, Jack SR Admiral Farragut 4:20.84 Mustang Invite Mar 9, 2023
5 Stark, Henry JR Palmer Trinity 4:21.04 2023 PTS Middle School Invitational Apr 5, 2023
6 Nyland, Andrew JR Foundation Academy 4:23.09 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
7 Escribano , Christian JR Cambridge Christian 4:23.64 Mustang Invite Mar 9, 2023
8 Young, Blake SO Indian Rocks Christian 4:24.28 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
9 Pena, Jonathan SO Westminster Academy 4:24.79 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
10 Borjorn, Leo JR Donahue Academy 4:25.37 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
11 Griffin, Aidan JR Indian Rocks Christian 4:25.64 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023
12 Esposito, Ethan SO Indian Rocks Christian 4:26.14 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
13 Zamora, Nicholas JR Indian Rocks Christian 4:26.16 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023
14 Welling, Daniel JR Santa Fe Catholic 4:26.66 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
15 Fiorucci, Declan JR Out-of-Door 4:26.89 Lakewood Ranch Invitational Apr 6, 2023
16 Martin, Kai SO Cambridge Christian 4:27.12 Mustang Invite Mar 9, 2023
17 Meister, Mark FR Cambridge Christian 4:29.13 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
18 Dragstedt, Quinten JR Oak Hall 4:29.22 2023 Alachua County Championships Apr 8, 2023
19 Tank, Hayden SR Southwest Florida Christian 4:29.26 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
20 Peloso, Peter JR Oak Hall 4:30.00 2023 Alachua County Championships Apr 8, 2023
21 Loftin, Charles FR Providence 4:30.09 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
22 Brucculeri, Noah JR Admiral Farragut 4:30.54 FHSAA 1A District 11 Apr 27, 2023
23 Stone, Sam SO St. Francis 4:31.09 Mount Dora Christian Invitational Mar 30, 2023
24 Sheppard, Andrew JR Pensacola Christian 4:31.13 FHSAA 1A District 1 Apr 20, 2023
24 del Rosal, Eduardo SR Palmer Trinity 4:31.13 2023 PTS Middle School Invitational Apr 5, 2023
26 McFadden, Cedric JR Trinity Catholic 4:31.32 Mount Dora Christian Last Chance Meet Apr 14, 2023
27 Locklin, Caleb SR Central HS (Allentown) 4:31.64 Mobile Challenge of Champions Open Division Mar 31, 2023
28 Gunderson, Zack SO Holy Trinity 4:32.30 2023 Merritt Island Invite Mar 31, 2023
29 Jensen, Skyler SO Holy Trinity 4:33.06 2023 Merritt Island Invite Mar 31, 2023
30 Bursa, Vaclav SO Marathon 4:33.27 2023 PTS Middle School Invitational Apr 5, 2023
31 Knox, Clayton SR Maclay 4:33.53 Chiles Capital City Classic Apr 8, 2023
32 Watson, William SR Orangewood Christian 4:33.84 Charlie Harris Relays Mar 10, 2023
33 Mastrangelo, Tyler JR Community School (Naples) 4:34.58 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
34 Poe, Barrett SR Tampa Bay HEAT 4:35.11 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023
35 Fiorillo, Peter SR St. Petersburg Catholic 4:36.05 Mustang Invite Mar 9, 2023
36 Gifford, Jack SO Southwest Florida Christian 4:36.43 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023
37 Gazzoli, Andrew SR Father Lopez 4:37.35 Bob Hayes Invitational - High School Mar 18, 2023
38 Berry, Jonah JR Indian Rocks Christian 4:37.61 Mustang Invite Mar 9, 2023
39 Pritchard, Tanner SO Westminster Academy 4:37.98 Westminster Academy Invitational Mar 25, 2023
40 Stehley, Augustine JR Holy Trinity 4:38.34 Merritt Island Open Mar 9, 2023
41 Kappelar, Crosby 8 Indian Rocks Christian 4:38.46 Indian Rocks Talon Invite Mar 24, 2023
42 Akam, Ashton JR St. Joseph 4:38.84 FHSAA 1A Region 2 May 6, 2023
43 Loftin, Claude JR Providence 4:39.30 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
44 Spurrier, Damian FR Wildwood 4:39.31 Villages Home Meet One 2023 Feb 16, 2023
45 Gazzoli, Matthew SO Father Lopez 4:40.04 FHSAA 1A Region 2 May 6, 2023
46 Anderson, Elliot JR Southwest Florida Christian 4:40.16 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023
47 Neeld, Will SO Circle Christian 4:40.52 Lake Mary Invitational 2023 Mar 4, 2023
48 Manley, Tyson 7 Christs Church Academy 4:40.87 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
49 Torres, Roberto SR Florida Deaf and Blind 4:42.58 FHSAA 1A District 6 Apr 19, 2023
50 Fyke, Logan JR Trinity Christian (LW) 4:43.35 FHSAA 1A Region 4 May 6, 2023
51 French, Matthew SR Bishop Snyder 4:43.36 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
52 Moore, Joshua SR Atlantic Christian 4:43.45 Lincoln Knowles Invitational 2023 Apr 14, 2023
53 Shuler, Hunter JR Blountstown 4:43.65 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023
54 Morgan, Hunter JR South Florida HEAT 4:44.13 Calvary Christian FtL Var Open 1 Feb 16, 2023
55 Dillingham, Collin SO Out-of-Door 4:44.41 Manatee Hurricane Invitational Mar 31, 2023
56 Francis, Benjamin 8 Highlands Christian 4:44.69 FHSAA 1A District 14 Apr 27, 2023
57 Birx, Andrew SR Pensacola Christian 4:44.95 42nd Annual Frank Lay Patriot Invitational Apr 6, 2023
58 White, Walker FR Providence 4:44.97 FHSAA 1A District 4 Apr 25, 2023
58 Davis, Aiden FR Seffner Christian 4:44.97 Tampa Jesuit Quad Meet #1 Feb 21, 2023
60 Webb, Dylan JR South Florida HEAT 4:45.39 FHSAA 1A District 14 Apr 27, 2023
61 Claassen, Casey FR Seffner Christian 4:45.87 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023
62 Litchfield, Dominic SO Pensacola Christian 4:46.26 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023
63 Luna, Andres SO Indian Rocks Christian 4:46.55 Tampa Bay Private Schools Track and Field Championship Apr 14, 2023
64 Worthen, Kamarius JR Wildwood 4:47.14 Pre-District Tune-Up! At Wildwood High School Apr 11, 2023
65 Spires, Talan JR Father Lopez 4:47.55 2023 Deltona HS Season Opener Feb 22, 2023
66 Olan, Caleb SO Trinity Christian (Jax) 4:47.62 FHSAA 1A District 4 Apr 25, 2023
67 Pinilla, Esteban SR St. John Neumann 4:47.97 Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023
68 Dorn, Joseph FR South Florida HEAT 4:48.31 FHSAA 1A District 14 Apr 27, 2023
69 Neeld, Thomas SR Circle Christian 4:48.58 Saints Invitational 2023 Apr 14, 2023
70 Mauch, Lucas SR Maclay 4:48.81 Maclay Senior Night Apr 12, 2023
71 Cole, Anderson JR Keswick Christian 4:48.87 Indian Rocks Spike Night Meet Apr 3, 2023
72 Bartelt, Logan FR St. John Neumann 4:48.89 Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023
73 Kicklighter, Paulos FR Lakeland Christian 4:49.07 FHSAA 1A District 10 Apr 22, 2023
74 Freeland, Carson JR Community Christian (Tal) 4:49.60 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
75 Jagen, Calvin JR Circle Christian 4:49.65 Lake Mary Invitational 2023 Mar 4, 2023
76 Meagher, Charles SR Canterbury (FM) 4:49.73 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
77 Hinds, Matthew SR American Heritage (DB) 4:49.76 FHSAA 1A District 14 Apr 27, 2023
78 Duda, AJ SR Southwest Florida Christian 4:49.79 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
79 Gallogly, Benjamin FR Oak Hall 4:50.03 Oak Hall Mini-Meet 2 Mar 8, 2023
80 Mortensen, Trey SO First Baptist (Naples) 4:50.39 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023
81 Curtis, Grant JR Oak Hall 4:50.94 Oak Hall Mini-Meet 2 Mar 8, 2023
82 Strang, Ian SR Out-of-Door 4:51.05 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023
83 Temple, Dylan SO Trinity Catholic 4:51.29 Villages Home Meet Two 2023 Mar 9, 2023
84 Faucette, Tyler SR Southwest Florida Christian 4:51.31 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
85 Harmon , Ethan SO Odyssey Charter 4:52.50 Bulldog Invitational 2023 Mar 30, 2023
86 Douglas, Jacob JR Out-of-Door 4:52.65 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
87 Sanok, Scott FR Boca Raton Christian 4:52.93 FHSAA 1A District 14 Apr 27, 2023
88 Bost, Caleb JR Providence 4:53.06 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
89 Joos, Noah JR Seffner Christian 4:53.48 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
90 Heinrichs, Travis SO Canterbury (FM) 4:53.53 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023
91 Barton, David 8 Maclay 4:53.63 Chiles Freshmen Sophomore Championship Mar 7, 2023
92 Turley, Landon SO St. Francis 4:53.73 2023 Raider Invitational Mar 11, 2023
93 Jones, Thatcher SO Pineapple Cove 4:53.85 2023 Merritt Island Invite Mar 31, 2023
94 Davis, Miles JR Lakeland Christian 4:53.96 FHSAA 1A District 10 Apr 22, 2023
95 Ramos, Gregorio SO Palmer Trinity 4:54.73 2023 Falcon Relays Invitational Track Meet Mar 9, 2023
96 Windsor, Ryland SR Trinity Catholic 4:54.74 Father Pat Classic at Trinity Catholic Feb 25, 2023
97 Berisso, Justo SR Palmer Trinity 4:54.85 2023 PALM LEAGUE CHAMPIONSHIPS Apr 13, 2023
98 Gutierrez , Josh FR P. K. Yonge 4:54.92 2023 Alachua County Championships Apr 8, 2023
99 Garcia, Giovanni FR Atlantic Christian 4:55.54 FHSAA 1A District 14 Apr 27, 2023
100 Tychsen, Christopher JR Community Christian (Tal) 4:55.72 FHSAA 1A District 3 Apr 19, 2023

3200 Meters

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Legg, Braxton SR Cambridge Christian 9:28.66 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
2 Montini, Caden SR Oak Hall 9:29.59 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
3 Griffin, Aidan JR Indian Rocks Christian 9:32.09 Calvary Christian Warrior Invitational Feb 24, 2023
4 Young, Blake SO Indian Rocks Christian 9:32.45 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
5 Knox, Clayton SR Maclay 9:34.22 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
6 Berry, Jonah JR Indian Rocks Christian 9:35.29 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
7 Poe, Barrett SR Tampa Bay HEAT 9:35.39 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
8 del Rosal, Eduardo SR Palmer Trinity 9:36.70 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
9 Stark, Henry JR Palmer Trinity 9:37.50 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
10 Bursa, Vaclav SO Marathon 9:37.79 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
11 Tank, Hayden SR Southwest Florida Christian 9:38.06 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
12 Bailey, Dylan SR Canterbury (SP) 9:42.31 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
13 Neeld, Will SO Circle Christian 9:43.10 Lake Highland - Highlander Classic 2023 Mar 10, 2023
14 Fiorucci, Declan JR Out-of-Door 9:45.25 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
15 Spurrier, Damian FR Wildwood 9:47.23 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
16 Welling, Daniel JR Santa Fe Catholic 9:53.61 Polk County Championship 2023 Apr 8, 2023
17 Pena, Jonathan SO Westminster Academy 9:54.25 Calvary Chr FtL Varsity Last Chance Apr 14, 2023
18 Jensen, Skyler SO Holy Trinity 9:54.48 Merritt Island Open Mar 9, 2023
19 Escribano , Christian JR Cambridge Christian 9:56.72 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
20 Mastrangelo, Tyler JR Community School (Naples) 9:57.07 SHARK INVITE Feb 18, 2023
21 Birx, Andrew SR Pensacola Christian 9:57.54 10th Annual Steve Garst Wildcat Invitational Mar 4, 2023
22 Dragstedt, Quinten JR Oak Hall 9:58.03 FHSAA 1A Region 2 May 6, 2023
23 Stone, Sam SO St. Francis 10:02.08 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
24 Pritchard, Tanner SO Westminster Academy 10:02.56 Calvary Chr FtL Varsity Last Chance Apr 14, 2023
25 Jagen, Calvin JR Circle Christian 10:04.41 Mount Dora Christian Invitational Mar 30, 2023
26 Locklin, Caleb SR Central (Milton) 10:05.58 10th Annual Steve Garst Wildcat Invitational Mar 4, 2023
27 Sheppard, Andrew JR Pensacola Christian 10:06.19 10th Annual Steve Garst Wildcat Invitational Mar 4, 2023
28 Fiorillo, Peter SR St. Petersburg Catholic 10:09.28 Mustang Invite Mar 9, 2023
29 Gallogly, Benjamin FR Oak Hall 10:09.80 FHSAA 1A District 5 Apr 19, 2023
30 Torres, Roberto SR Florida Deaf and Blind 10:11.75 FHSAA 1A Region 2 May 6, 2023
31 Kicklighter, Paulos FR Lakeland Christian 10:11.89 Mustang Invite Mar 9, 2023
32 Morgan, Hunter JR South Florida HEAT 10:13.05 FHSAA 1A Region 4 May 6, 2023
33 Davis, Aiden FR Seffner Christian 10:13.18 Mustang Invite Mar 9, 2023
34 Watson, William SR Orangewood Christian 10:15.23 Boone Invitational 2023 Feb 24, 2023
35 Gazzoli, Andrew SR Father Lopez 10:15.28 Astronaut Invitational Mar 24, 2023
36 Spires, Talan JR Father Lopez 10:15.63 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
37 Claassen, Casey FR Seffner Christian 10:16.46 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
38 Manley, Tyson 7 Christs Church Academy 10:16.75 FHSAA 1A Region 2 May 6, 2023
39 Peloso, Peter JR Oak Hall 10:18.47 2023 Danny Brown Invitational Feb 25, 2023
40 Esposito, Ethan SO Indian Rocks Christian 10:20.85 Shorecrest Invitational Mar 2, 2023
41 Pinilla, Esteban SR St. John Neumann 10:23.95 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
42 Meister, Mark FR Cambridge Christian 10:24.69 Keswick Crusader Invitational Mar 30, 2023
43 Cunningham, Sean 8 Providence 10:25.73 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023
44 Gunderson, Zack SO Holy Trinity 10:25.81 Merritt Island Open Mar 9, 2023
45 Turley, Landon SO St. Francis 10:25.94 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
46 Strang, Ian SR Out-of-Door 10:26.24 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
47 Kappelar, Crosby 8 Indian Rocks Christian 10:27.02 Keswick Crusader Invitational Mar 30, 2023
48 Gazzoli, Matthew SO Father Lopez 10:28.22 Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023
49 Litchfield, Dominic SO Pensacola Christian 10:28.67 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023
50 Heinrichs, Travis SO Canterbury (FM) 10:32.48 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
51 Duda, AJ SR Southwest Florida Christian 10:32.52 Tarpon Classic Mar 24, 2023
52 Arterburn, Elijah 8 Atlantic Christian 10:34.34 Bob Hayes Invitational - High School Mar 18, 2023
53 Garcia, Giovanni FR Atlantic Christian 10:34.40 FHSAA 1A District 14 Apr 27, 2023
54 Mortensen, Trey SO First Baptist (Naples) 10:35.17 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
55 Curtis, Grant JR Oak Hall 10:35.64 2023 Alachua County Championships Apr 8, 2023
56 Borjorn, Leo JR Donahue Academy 10:35.96 Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023
57 Casey, Daniel SR Cambridge Christian 10:36.33 Mustang Invite Mar 9, 2023
58 Kozlowski, Harrison FR Providence 10:36.92 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023
59 Bosko, Saylor JR St. Francis 10:37.13 Bob Hayes Invitational - High School Mar 18, 2023
60 Pearson, MacLean SO Seffner Christian 10:37.67 Mustang Invite Mar 9, 2023
61 Douglas, Jacob JR Out-of-Door 10:39.50 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023
62 Thornton, Chance SR Jay 10:40.00 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023
63 French, Matthew SR Bishop Snyder 10:41.13 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
64 Walsh, Ethan SO St. Francis 10:43.79 2023 Alachua County Championships Apr 8, 2023
65 Dillingham, Collin SO Out-of-Door 10:45.40 Lakewood Ranch Invitational Apr 6, 2023
66 Hinds, Matthew SR American Heritage (DB) 10:45.43 PBGHS Gator Invitational 2023 Mar 16, 2023
67 Moore, Joshua SR Atlantic Christian 10:46.17 Antone Smith's MuckCity Invite 1023 Mar 9, 2023
68 Wilson, Sam SR Admiral Farragut 10:46.80 Indian Rocks Talon Invite Mar 24, 2023
69 Wunsch, Brody FR Southwest Florida Christian 10:47.51 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023
70 Bost, Caleb JR Providence 10:48.39 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023
71 Bracamontes, Juan 8 Palmer Trinity 10:48.72 FHSAA 1A Region 4 May 6, 2023
72 Friddle, Josiah SO Franklin County 10:50.20 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023
73 Jones, Thatcher SO Pineapple Cove 10:50.35 FHSAA 1A District 8 Apr 20, 2023
74 Mansson, Noah FR Community School (Naples) 10:50.88 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023
75 Cole, Anderson JR Keswick Christian 10:51.09 Shorecrest Senior Night Mar 28, 2023
76 Price, Logan SO Maclay 10:51.24 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023
77 Taylor, Jake FR Pine School 10:51.35 Martin County Sarge Invitational 2023 Mar 31, 2023
78 Nandho, Alex JR Blountstown 10:51.74 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023
79 Reeves, Landon 7 Community Christian (Tal) 10:52.00 FHSAA 1A Region 1 May 6, 2023
80 Luna, Andres SO Indian Rocks Christian 10:52.38 Keswick Crusader Invitational Mar 30, 2023
81 Fyke, Logan JR Trinity Christian (LW) 10:52.48 Calvary Christian FtL Annual Invitational Mar 17, 2023
82 Paredes, Felipe SO Father Lopez 10:52.58