March 24-25, 2023
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls 3200m Run Invitational High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Elli Black FR Cambridge Christian 13:26.63 7:27.43 10:30.18 10
2 Brooke Hooper JR Pine Crest 12:49.30 9:57.64 10:35.78 8
3 Jillian Candelino SR Bolles 10:48.00 10:41.58 10:41.58 6
4 Madeleine Gear JR Cambridge Christian 7:44.48 8:48.99 10:45.10 5
5 Malinda Underwood JR Rockledge 11:18.19 11:24.65 10:45.89 4
6 Kate Drummond SR Buchholz 9:15.72 11:50.80 10:46.18 3
7 Emma O'Day SR Boca Raton 12:08.94 12:15.45 10:50.84 2
8 Ava Povich SR Evangelical Christian 13:59.94 11:36.69 10:51.11 1
9 Mackenzie De Lisle SO Bishop Verot 7:55.86 9:20.60 10:51.86 -
10 Alexandra Raquet SR Sickles 9:09.99 13:18.80 10:54.75 -
11 Elizabeth Csikai SR Bolles 13:21.32 8:52.03 10:56.82 -
12 Caroline Couch FR Maclay 8:32.53 8:12.81 10:57.08 -
13 Avery Fronrath JR King's Academy 11:01.18 12:46.97 11:01.18 -
14 Jaimee Tutton FR Pensacola Christian 9:25.54 9:32.20 11:05.34 -
15 Mary Pace-Balzan SR Nease 10:19.78 7:46.50 11:06.43 -
16 RaeAnne Tutton JR Pensacola Christian 13:07.90 12:27.84 11:07.71 -
17 Margaret Bartlow SO North Bay Haven 13:27.95 11:07.72 11:07.72 -
18 Reagan Smith FR Pensacola Christian 9:08.88 7:48.56 11:09.36 -
19 Hannah Latif JR Berkeley Prep 8:36.96 11:11.37 11:11.37 -
20 Kylie Stephens SR Berkeley Prep 9:20.30 9:47.30 11:15.05 -
21 Emma Hencock SR St. Brendan 14:11.17 13:03.62 11:15.53 -
22 Katelyn OBrien FR Boca Raton 13:44.36 8:40.29 11:15.70 -
23 Mia Taylor SR South Florida HEAT 14:08.18 13:13.90 11:18.54 -
24 Davis Johnson JR Bishop Kenny 7:55.77 12:48.02 11:19.66 -
25 Palmer Walstad Senior Westminster 10:53.02 10:53.02 11:20.22 -
26 Kaycie Aquilino JR St. Brendan 13:29.73 10:26.01 11:20.44 -
27 Ella Mickler SR Bolles 11:14.62 10:06.48 11:21.43 -
28 Claire Spooner Sophomore Vestavia Hills 8:45.38 11:15.48 11:22.30 -
29 Addison Boyer JR South Fork 11:29.41 14:06.40 11:22.58 -
30 Sophia Linfield FR Ransom Everglades 11:56.97 12:44.76 11:22.82 -
31 Annabella Cardona JR Braddock 12:10.99 11:16.33 11:23.16 -
32 Mackenzie Klein JR Oak Hall 12:59.25 10:35.71 11:23.55 -
33 Daisy Ross SO Ponte Vedra 11:11.16 10:23.22 11:24.85 -
34 Ella Beckett SR Keswick Christian 12:55.03 10:03.56 11:25.86 -
35 Kaitlyn Wende Junior Vestavia Hills 12:43.17 8:28.78 11:27.54 -
36 Estella Bruneau SO Bolles 13:25.88 8:09.04 11:28.78 -
37 Charleen Elizando SR North Bay Haven 11:22.25 13:46.97 11:29.14 -
38 Emma Flowers SR Berkeley Prep 11:22.48 11:29.37 11:29.37 -
39 Noelle Vu JR Mount Dora 8:57.99 11:22.83 11:29.72 -
40 Mary Biagini SR Bishop Kenny 13:49.88 10:36.24 11:31.56 -
41 Ella Menke SR Sarasota 10:04.51 14:49.40 11:34.84 -
42 Lucrezia Gowdy SO Episcopal 9:02.35 12:10.09 11:35.32 -
43 Ava Quattrocchi JR Rockledge 11:56.44 9:51.24 11:35.57 -
44 Skyler Gillett SR Alonso 8:07.29 12:59.67 11:36.13 -
45 Abigail Williams JR Sunlake 12:12.88 14:04.56 11:37.98 -
46 Reagan Chambless SO Seffner Christian 13:18.20 14:49.22 11:40.17 -
47 Hannah Douglas SO Mount Dora 13:41.34 14:37.50 11:42.00 -
48 Alivia Dragstedt SO Oak Hall 14:59.36 11:35.60 11:42.62 -
49 Ava Schmitt SO Wiregrass Ranch 9:50.41 14:17.51 11:42.87 -
50 Elizabeth McClure SO Bolles 9:50.82 12:11.49 11:43.35 -
51 Katelyn Lawrence JR St. Augustine 8:56.95 15:04.34 11:46.51 -
52 Morgan Cox SR Trinity Prep 10:14.99 14:57.74 11:46.88 -
53 Sofia Bushkell SO Ponte Vedra 11:35.49 10:31.62 11:49.68 -
54 Susan Koeppel JR Maclay 13:09.18 14:06.06 11:50.97 -
55 Elyse Carmichael SO Washington (Pensacola) 8:18.26 10:47.74 11:51.80 -
56 Rylan Holmquist JR St. Augustine 10:17.55 8:51.38 11:58.08 -
57 Belicia O'Grady SO Fort Walton Beach 14:12.63 14:57.51 12:27.92 -
  Lillee Tang SR Leon DNF DNF DNF -
Girls 3200m Run Invitational High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 RaeAnne Tutton JR Pensacola Christian 8:14.11 11:07.71 10:20.97 12:07.81 7:47.40 13:21.26 9:00.85 -
20 Kylie Stephens SR Berkeley Prep 12:29.31 11:15.05 12:42.81 11:48.81 12:56.31 13:03.06 13:43.56 -
26 Kaycie Aquilino JR St. Brendan 8:09.92 11:20.44 13:09.31 12:42.10 10:53.23 13:02.51 8:23.53 -
27 Ella Mickler SR Bolles 10:13.29 11:21.43 9:11.96 9:32.41 13:58.16 14:11.79 8:24.26 -
30 Sophia Linfield FR Ransom Everglades 11:36.48 11:22.82 13:18.90 11:09.17 10:21.37 9:54.06 8:25.29 -
32 Mackenzie Klein JR Oak Hall 8:05.32 11:23.55 11:03.05 12:45.58 11:50.90 9:34.19 10:42.54 -
36 Estella Bruneau SO Bolles 9:52.35 11:28.78 12:17.00 11:01.23 13:12.10 8:15.93 11:08.12 -
37 Charleen Elizando SR North Bay Haven 12:03.60 11:29.14 10:27.12 10:20.23 11:49.82 10:47.80 13:26.30 -
38 Emma Flowers SR Berkeley Prep 13:47.25 11:29.37 10:54.91 9:32.18 12:24.52 8:09.46 9:59.76 -
39 Noelle Vu JR Mount Dora 12:59.39 11:29.72 13:13.18 10:06.96 9:32.47 13:13.18 12:59.39 -
40 Mary Biagini SR Bishop Kenny 14:52.12 11:31.56 8:17.93 14:45.20 10:29.32 12:33.80 12:06.14 -
41 Ella Menke SR Sarasota 12:16.53 11:34.84 11:07.05 8:13.34 14:21.61 14:49.40 10:39.26 -
44 Skyler Gillett SR Alonso 9:37.79 11:36.13 10:47.40 9:51.71 9:02.99 11:22.21 8:28.18 -
46 Reagan Chambless SO Seffner Christian 15:03.22 11:40.17 10:23.16 10:09.15 9:55.15 11:26.17 11:47.18 -
47 Hannah Douglas SO Mount Dora 14:44.52 11:42.00 13:27.30 12:38.16 14:37.50 11:42.00 13:20.28 -
49 Ava Schmitt SO Wiregrass Ranch 13:28.30 11:42.87 13:14.25 8:54.19 11:00.70 14:31.56 8:12.01 -
51 Katelyn Lawrence JR St. Augustine 10:14.67 11:46.51 11:04.12 9:32.28 14:14.88 10:00.54 9:11.08 -
57 Belicia O'Grady SO Fort Walton Beach 15:34.90 12:27.92 15:19.95 14:57.51 11:20.61 8:58.51 16:12.30 -
Girls 3200m Run Invitational High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Alexandra Raquet SR Sickles 9:16.54 11:47.13 11:14.40 10:54.75 10:48.21 11:47.13 12:19.87 -
11 Elizabeth Csikai SR Bolles 8:12.62 14:13.87 9:11.73 10:56.82 10:50.26 7:46.35 13:21.32 -
12 Caroline Couch FR Maclay 9:11.95 14:14.21 11:23.37 10:57.08 12:02.79 8:19.38 12:55.36 -
14 Jaimee Tutton FR Pensacola Christian 14:24.95 14:04.99 12:31.84 11:05.34 12:45.15 10:32.08 12:18.53 -
15 Mary Pace-Balzan SR Nease 12:13.08 12:59.73 14:19.70 11:06.43 11:33.09 9:33.13 12:53.06 -
18 Reagan Smith FR Pensacola Christian 8:48.80 11:02.67 8:48.80 11:09.36 11:02.67 12:29.69 12:49.77 -
19 Hannah Latif JR Berkeley Prep 11:51.66 10:37.81 11:04.66 11:11.37 13:32.36 8:43.67 13:59.22 -
22 Katelyn OBrien FR Boca Raton 13:17.33 11:08.95 9:47.86 11:15.70 12:30.03 13:10.57 13:10.57 -
23 Mia Taylor SR South Florida HEAT 11:18.54 8:35.69 8:15.34 11:18.54 13:07.11 9:29.98 10:37.83 -
24 Davis Johnson JR Bishop Kenny 8:16.16 10:18.49 8:56.94 11:19.66 7:55.77 10:59.27 8:16.16 -
33 Daisy Ross SO Ponte Vedra 10:30.07 14:29.76 8:47.34 11:24.85 13:07.58 11:24.85 14:36.61 -
34 Ella Beckett SR Keswick Christian 9:08.69 12:07.02 8:27.54 11:25.86 9:01.83 11:19.01 13:01.88 -
35 Kaitlyn Wende Junior Vestavia Hills 9:51.29 8:42.53 14:53.81 11:27.54 8:42.53 11:20.67 11:55.05 -
43 Ava Quattrocchi JR Rockledge 15:04.25 11:56.44 13:19.91 11:35.57 13:12.95 8:48.64 11:49.49 -
45 Abigail Williams JR Sunlake 10:35.17 10:07.25 15:00.40 11:37.98 10:56.11 8:15.57 13:08.72 -
48 Alivia Dragstedt SO Oak Hall 10:11.28 14:45.31 11:21.55 11:42.62 9:15.07 13:06.94 10:53.44 -
53 Sofia Bushkell SO Ponte Vedra 14:25.81 15:08.39 12:53.56 11:49.68 8:52.26 11:07.10 12:32.26 -
56 Rylan Holmquist JR St. Augustine 12:41.17 12:05.26 12:33.99 11:58.08 15:26.33 11:22.18 15:33.51 -
Girls 3200m Run Invitational High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Elli Black FR Cambridge Christian 10:30.18 11:52.11 11:14.30 9:01.96 10
2 Brooke Hooper JR Pine Crest 10:35.78 10:16.71 11:26.65 9:57.64 8
3 Jillian Candelino SR Bolles 10:41.58 8:07.60 8:14.02 12:30.65 6
4 Madeleine Gear JR Cambridge Christian 10:45.10 13:07.03 8:48.99 11:43.16 5
5 Malinda Underwood JR Rockledge 10:45.89 10:00.68 7:32.13 11:56.94 4
6 Kate Drummond SR Buchholz 10:46.18 11:24.95 12:03.73 11:50.80 3
7 Emma O'Day SR Boca Raton 10:50.84 9:39.25 12:48.00 9:26.23 2
8 Ava Povich SR Evangelical Christian 10:51.11 11:17.16 7:55.31 8:47.40 1
9 Mackenzie De Lisle SO Bishop Verot 10:51.86 7:49.34 10:19.27 7:42.82 -
13 Avery Fronrath JR King's Academy 11:01.18 13:20.03 13:00.20 11:07.80 -
17 Margaret Bartlow SO North Bay Haven 11:07.72 10:47.69 9:20.89 12:21.17 -
21 Emma Hencock SR St. Brendan 11:15.53 9:00.43 9:34.20 9:00.43 -
25 Palmer Walstad Senior Westminster 11:20.22 9:58.60 8:43.77 11:06.62 -
28 Claire Spooner Sophomore Vestavia Hills 11:22.30 9:33.14 9:26.31 13:25.12 -
29 Addison Boyer JR South Fork 11:22.58 13:45.93 10:21.15 11:15.76 -
31 Annabella Cardona JR Braddock 11:23.16 8:25.54 14:00.29 11:36.83 -
42 Lucrezia Gowdy SO Episcopal 11:35.32 11:56.18 15:03.92 9:09.31 -
50 Elizabeth McClure SO Bolles 11:43.35 13:56.99 8:54.55 8:40.48 -
52 Morgan Cox SR Trinity Prep 11:46.88 14:22.40 15:18.95 11:18.61 -
54 Susan Koeppel JR Maclay 11:50.97 12:12.30 10:18.55 10:25.66 -
55 Elyse Carmichael SO Washington (Pensacola) 11:51.80 12:06.04 9:00.97 13:45.69 -
  Lillee Tang SR Leon DNF DNF DNF DNF -