Toggle navigation
HOME
TEAMS
DISTRICTS/REGIONS
RESULTS
RANKINGS
FHSAA All-Florida
FHSAA 4A
FHSAA 3A
FHSAA 2A
FHSAA 1A
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 Archives
2022 Archives
2021 Archives
2020 Archives
2019 Archives
FHSAA STATE SERIES
2024 State Series
2023 State Series
2022 State Series
2021 State Series
2019 State Series
MEET RESULTS
FHSAA All-Florida Rankings
FHSAA 4A Rankings
FHSAA 3A Rankings
FHSAA 2A Rankings
FHSAA 1A Rankings
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2024 FHSAA STATE SERIES
2023 FHSAA STATE SERIES
2022 FHSAA STATE SERIES
2021 FHSAA STATE SERIES
2019 FHSAA STATE SERIES
Jesse Forbes HS Invitational
February 26, 2022
|
Godby - Tallahassee, FL
ICON KEY:
FHSAA 1A
FHSAA 2A
FHSAA 3A
>
Filter by Team
Bainbridge (M)
Chiles (M)
Deerfield-Windsor (M)
Florida High (M)
Godby (M)
Lincoln (M)
Maclay (M)
Mosley (M)
Port St. Joe (M)
Rickards (M)
South Walton (M)
Suwannee (M)
Boys' 3200 Meters
Top↑
PL
NAME
YEAR
TEAM
TIME
SC
1
Ben Kirbo
SR
Chiles
9:48.67
10
2
Wyatt Townsend
JR
Chiles
9:57.07
8
3
Clayton Knox
JR
Maclay
10:18.19
6
4
Matthew Minton
FR
South Walton
10:48.82
5
5
Eli Holbrook
SR
Mosley
10:52.61
4
6
Joseph McLeod
JR
Lincoln
11:11.34
3
7
Joseph Alderson
SR
Chiles
11:11.39
2
8
Garrison Slaughter
Sophomore
Deerfield-Windsor
11:22.96
1
9
Parker Hicks
SR
Port St. Joe
11:24.18
-
10
Landon Watts
Senior
Bainbridge
11:43.60
-
11
Enijah Thomas
SO
Rickards
11:44.85
-
12
Benjamin Bergstresser
FR
Lincoln
11:45.25
-
13
Joshua McClendon
SO
Rickards
11:45.94
-
14
Connor Aarons
FR
Lincoln
11:46.40
-
15
Xavier England
SO
Florida High
11:48.35
-
16
Eli Mears
SR
Maclay
11:52.03
-
17
Jack Moore
8
Deerfield-Windsor
11:54.82
-
18
Eric Bizimana
SR
Godby
12:03.03
-
19
Jordan Dougherty
JR
Lincoln
12:08.53
-
20
Ethan Newsome
Freshman
Deerfield-Windsor
12:16.24
-
21
Charlie Rust
SO
Maclay
12:18.72
-
22
Logan Price
FR
Maclay
12:19.37
-
23
Caleb Erisman
8
Florida High
12:20.58
-
24
Nathan Lipford
8
Port St. Joe
13:00.49
-
25
Issac Starling
SO
Suwannee
13:02.71
-
26
Jahlae Sapp
Sophomore
Bainbridge
13:05.83
-
27
Josue Cuevas
JR
Suwannee
13:07.18
-
28
Jacob Erisman
SO
Florida High
13:22.05
-
29
Diego Garcia
SO
Florida High
13:27.68
-
30
Kaydan Aultman
FR
Suwannee
13:37.39
-
31
William Cerritos
FR
Suwannee
13:38.63
-
32
Manderson Meuth
SO
Rickards
14:10.83
-
33
Cam'ron Taylor
FR
Rickards
16:03.22
-