Toggle navigation
HOME
TEAMS
DISTRICTS/REGIONS
RESULTS
RANKINGS
FHSAA All-Florida
FHSAA 4A
FHSAA 3A
FHSAA 2A
FHSAA 1A
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 Archives
2022 Archives
2021 Archives
2020 Archives
2019 Archives
FHSAA STATE SERIES
2024 State Series
2023 State Series
2022 State Series
2021 State Series
2019 State Series
MEET RESULTS
FHSAA All-Florida Rankings
FHSAA 4A Rankings
FHSAA 3A Rankings
FHSAA 2A Rankings
FHSAA 1A Rankings
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2024 FHSAA STATE SERIES
2023 FHSAA STATE SERIES
2022 FHSAA STATE SERIES
2021 FHSAA STATE SERIES
2019 FHSAA STATE SERIES
Bison Outdoor Classic
April 14-15, 2017
|
Bucknell - Lewisburg, PA
>
Filter by Team
Albion (F)
Allegheny (F)
Army West Point (F)
Bloomsburg (F)
Bucknell (F)
Buffalo (F)
California (Pa.) (F)
Calvin (F)
Dickinson (F)
Elizabethtown (F)
Ferris State (F)
Grand Valley St. (F)
Indiana (Pa.) (F)
John Carroll (F)
Kutztown (F)
Lafayette (F)
Lock Haven (F)
Malone (F)
Marist (F)
Oneonta (F)
Point Park (F)
Rochester (F)
Saginaw Valley (F)
Seton Hill (F)
Shippensburg (F)
Siena (F)
SUNY Geneseo (F)
Universite Laval (F)
Wheeling Jesuit (F)
Women's 10,000 Meters
Top↑
PL
NAME
YEAR
TEAM
TIME
SC
1
Julie Friend
JR-3
California (Pa.)
34:42.44
10
2
Catherine Scott
SR-4
Bucknell
34:46.48
8
3
Kelly Haubert
JR-3
Grand Valley St.
34:58.98
6
4
Kelly Pasko
JR-3
Siena
35:11.29
5
5
Meagan Hopkins
SR-4
Buffalo
35:43.58
4
6
Sofia Canning
JR-3
Dickinson
35:48.26
3
7
Emily Moore
SO-2
Lafayette
35:50.19
2
8
Carly Shea
Team T-bone
36:00.98
1
9
Sarah Hevener
SO-2
Allegheny
36:06.70
-
10
Jessica Shaw
SR-4
Albion
36:09.91
-
11
Emily Haynes
SR-4
Ferris State
36:11.39
-
12
Catherine Knox
SR-4
Rochester
36:11.60
-
13
Allison Dorr
SO-2
Saginaw Valley
36:12.40
-
14
Racheal McDonald
SR-4
Ferris State
36:13.01
-
15
Erin Kiley
JR-3
John Carroll
36:22.84
-
16
Hannah Boudreau
JR-3
Bloomsburg
36:26.28
-
17
Marilou Ferland-Daigle
Senior
Universite Laval
36:27.25
-
18
Lauren Strohbehn
SR-4
Calvin
36:29.54
-
19
Hannah Thompson
SO-2
Malone
36:32.20
-
20
Ramsey Wagner
FR-1
Army West Point
36:34.01
-
21
Jade Smith
JR-3
Malone
36:34.26
-
22
Kaitlyn Workman
JR-3
Wheeling Jesuit
36:37.53
-
23
Monica Patrick
SR-4
Allegheny
36:37.77
-
24
Kelly Flanagan
SR-4
SUNY Geneseo
36:49.02
-
25
Keelan McDonald
SR-4
Bloomsburg
36:50.53
-
26
Rachel Bargabos
SO-2
Rochester
36:53.59
-
27
Hanna Cavanagh
SR-4
Oneonta
36:57.50
-
28
Audrey McCarthy
SR-4
Rochester
36:59.73
-
29
Paschasia Modrzynski
SR-4
John Carroll
37:01.84
-
30
Elizabeth Wasserman
SR-4
Marist
37:07.12
-
31
Sarah Taylor
JR-3
Seton Hill
37:14.64
-
32
Brianna Earnshaw
SR-4
Elizabethtown
37:25.94
-
33
Alexis Dongvort
SO-2
Kutztown
37:30.39
-
34
Hope Gaffner
SR-4
Calvin
37:39.84
-
35
Lillian Meaney
SR-4
SUNY Geneseo
37:52.33
-
36
Jacqueline Kinkead
SO-2
Shippensburg
37:53.04
-
37
Anna Chiodo-Ortiz
SO-2
Bucknell
37:56.51
-
38
Dominica Bleichert
SO-2
Siena
37:58.05
-
39
Makena Felts
JR-3
Indiana (Pa.)
37:58.07
-
40
Katie Guarnaccia
JR-3
Point Park
38:20.31
-
41
Jennifer Salvatore
JR-3
Lafayette
38:23.08
-
42
Allison Grose
SR-4
Lock Haven
38:23.34
-
43
Colleen Kernan
SO-2
Elizabethtown
38:25.15
-
44
Clara Wolfe
JR-3
Rochester
38:33.06
-
45
Sam Flood
SO-2
SUNY Geneseo
38:43.67
-
46
Alyssa Brandis
SR-4
Seton Hill
39:09.30
-