Toggle navigation
HOME
TEAMS
DISTRICTS/REGIONS
RESULTS
RANKINGS
FHSAA All-Florida
FHSAA 4A
FHSAA 3A
FHSAA 2A
FHSAA 1A
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 Archives
2022 Archives
2021 Archives
2020 Archives
2019 Archives
FHSAA STATE SERIES
2024 State Series
2023 State Series
2022 State Series
2021 State Series
2019 State Series
MEET RESULTS
FHSAA All-Florida Rankings
FHSAA 4A Rankings
FHSAA 3A Rankings
FHSAA 2A Rankings
FHSAA 1A Rankings
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2024 FHSAA STATE SERIES
2023 FHSAA STATE SERIES
2022 FHSAA STATE SERIES
2021 FHSAA STATE SERIES
2019 FHSAA STATE SERIES
Emory Invitational
March 17-18, 2017
|
Emory - Atlanta, GA
>
Filter by Team
Albany State (M)
Capital (M)
Concordia (Wis.) (M)
Covenant (M)
Dalton State (M)
Georgia College (M)
Heidelberg (M)
Hope (M)
Lincoln Memorial (M)
Mobile (M)
Oglethorpe (M)
Olivet (M)
Reinhardt (M)
Trine (M)
Truett-McConnell (M)
Tuskegee (M)
Men 5000m Run C-Section
Top↑
PL
NAME
YEAR
TEAM
TIME
1
Ryan Gebelein
FR-1
Dalton State
16:07.85
2
Vilis Vuskalns
FR-1
Trine
16:19.61
3
Robert Bledsoe
SR-4
Truett-McConnell
16:20.59
4
Andrew Stroh
SR-4
Capital
16:21.99
5
Brad Thomas
SO-2
Olivet
16:32.97
6
Brandon Davis
Atlanta Track Club
16:36.31
7
Matt Sutton
Senior
Georgia College
16:47.30
8
Zackary Johnson
FR-1
Albany State
16:49.96
9
Kyle Nash
SO-2
Heidelberg
16:53.31
10
Zachary Taylor
FR-1
Mobile
16:55.01
11
Jamorris Hill
JR-3
Albany State
17:09.78
12
Zach Syler
SO-2
Truett-McConnell
17:10.47
13
Devin Swafford
FR-1
Dalton State
17:13.19
14
Tim Jasper
FR-1
Heidelberg
17:13.53
15
Zach Atchison
JR-3
Covenant
17:18.20
16
Nathan Bierema
SO-2
Covenant
17:19.13
17
Harrison Calhoun
FR-1
Lincoln Memorial
17:29.90
18
D'Shaun James
SO-2
Albany State
17:31.50
19
Austin Brennan
SO-2
Reinhardt
17:32.01
20
Nicholas Johnson
SO-2
Hope
17:36.74
21
Jonah Engelhardt
FR-1
Hope
17:39.99
22
Calvin Lortie
FR-1
Capital
17:50.25
23
Quinton Napier
FR-1
Capital
17:50.77
24
John McMorris
FR-1
Hope
17:57.56
25
Ryan Tiegen
FR-1
Concordia (Wis.)
18:02.67
26
Austin Henderson
FR-1
Tuskegee
18:54.19
27
Jonathan Carden
FR-1
Oglethorpe
18:59.26