Toggle navigation
HOME
TEAMS
DISTRICTS/REGIONS
RESULTS
RANKINGS
FHSAA All-Florida
FHSAA 4A
FHSAA 3A
FHSAA 2A
FHSAA 1A
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 Archives
2022 Archives
2021 Archives
2020 Archives
2019 Archives
FHSAA STATE SERIES
2024 State Series
2023 State Series
2022 State Series
2021 State Series
2019 State Series
MEET RESULTS
FHSAA All-Florida Rankings
FHSAA 4A Rankings
FHSAA 3A Rankings
FHSAA 2A Rankings
FHSAA 1A Rankings
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2024 FHSAA STATE SERIES
2023 FHSAA STATE SERIES
2022 FHSAA STATE SERIES
2021 FHSAA STATE SERIES
2019 FHSAA STATE SERIES
NSIC Indoor Conference Championships
February 26-27, 2016
|
MSU-Mankato-Myers FH - Mankato, MN
|
200m (Flat)
>
Filter by Team
Augustana (S.D.) (F)
Bemidji State (F)
Minnesota State (F)
Minnesota-Duluth (F)
Minot State (F)
MSU-Moorhead (F)
Northern State (F)
Sioux Falls (F)
St. Cloud State (F)
SW Minnesota St. (F)
Upper Iowa (F)
Wayne St. (Neb.) (F)
Winona State (F)
Women's 5000 Meters
Top↑
PL
NAME
YEAR
TEAM
TIME
SC
1
Sasha Hovind
JR-3
Northern State
16:46.74
10
2
Breanna Colbenson
JR-3
Minnesota-Duluth
16:56.04
8
3
Leah Seivert
SO-2
Augustana (S.D.)
17:04.94
6
4
Dakotah Bullen
JR-3
Northern State
17:39.93
5
5
Sam Sunstrom
JR-3
St. Cloud State
17:42.77
4
6
Mackenzie Kelly
FR-1
Augustana (S.D.)
17:47.04
3
7
Makenzie Smith
JR-3
MSU-Moorhead
17:51.91
2
8
Annie Kruse
SO-2
Augustana (S.D.)
17:54.04
1
9
Jordan Paschke
SR-4
Winona State
18:11.41
-
10
Hannah Palmeter
JR-3
SW Minnesota St.
18:33.47
-
11
Samantha Soupir
SR-4
Minnesota State
18:40.67
-
12
Jordin Kopplow
SR-4
Sioux Falls
18:54.15
-
13
Mindy Kraft
SO-2
MSU-Moorhead
19:18.37
-
14
Kiana Hein
SO-2
Sioux Falls
19:24.63
-
15
Becca Goertzen
FR-1
Sioux Falls
19:25.98
-
16
Molly Kingsley
JR-3
Wayne St. (Neb.)
19:29.31
-
17
Phillie Bacon
FR-1
Bemidji State
19:29.55
-
18
Andrea DeSimone
JR-3
Wayne St. (Neb.)
19:32.88
-
19
Laura Kunz
JR-3
Sioux Falls
19:49.11
-
20
Shelby Connett
SO-2
Wayne St. (Neb.)
20:02.14
-
21
Zia Matti
SO-2
St. Cloud State
20:12.35
-
22
Kylie Herlihy
JR-3
Sioux Falls
20:15.25
-
23
Chandra Smith
JR-3
Upper Iowa
20:31.79
-
24
Amanda Grengs
JR-3
SW Minnesota St.
20:33.65
-
25
Savannah Ramirez
SO-2
SW Minnesota St.
20:42.41
-
26
Patience Alberston
SO-2
Minot State
21:13.66
-
27
Taylor Novak
FR-1
Minot State
23:54.62
-